Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 25 Aug 17 - 16:40

Gelişmiş ülkeler bazı sektörleri yabancıya açmıyorlar. Ülke geleceğini korumak için.
En başta korudukları sektörler, medya ve finans.

Neden en başta medya çünki, gazete ve TV lerinizi, sizi ele geçirmek isteyen ülkeye satarsanız. O gazeteler ve TV lerden sürekli yalan dolan haberlerle halkı kandırıp, kendi işlerine gelen yöne doğru yönlendirirler.

TVler ve gazeteler sayesinde, halkı kandırarak tüm diğer önemli sektörlerinizi ele geçirebilirler, ülkenizi ele geçirirler ruhunuz duymaz. Çünki gazete ve TV lerden sürekli ne kadar süper ne kadar muhteşem işler yaptığımızı anlatır dururlar. Ama onların işine gelmeyen şey yapılınca hemen TVlerden yanlış iş yaptığımız anlatılmaya başlanır...

Sonuçta başta medya (TV ve gazeteler, dergiler vs...)olmak üzere pek çok sektörü ülke dışı insanlara satmamamız gerekir. Yoksa uzun vadede bizim ülke gibi sömürge ülkesi olursunuz.

Bana kalırsa yabancıya satılmaması, açılmaması ve devlet kontrolunde sürekli geliştirilmesi gereken sektörler.

En başta, medya. yani TV ler gazeteler vs...
Sonra finans.
Sağlık sektörü. Özellikle ilaç firmaları. Nerdeyse yabancı ilaç firmalarına teslim olmuş durumdayız. İlaç bizde irandan çok daha pahalı.
Tarım ve hayvancılık. Şu an batı ile savaş yapsak bize tohum vermeseler önümüzdeki sene kıtlık var demektir. Tohumu dışardan alıyoruz ve hybrid tohum. yani tek kullanımlık. Domates ektin, domatesin çekirdeğini alıp tekrar domates üretemiyorsun... resmen facia ve bunu bizim hükümetler yaptılar...
Enerji sektörü... Enerjiyi ithal parçalarla üretirsen, yabancı ülke sana parça vermezse o sene arabaların uçakların çalışmaz, bilgisayarları çalışmaz, lambaların yanmaz, hemen teslim olursun.

Peki bu sektörler bizde kimin elinde.
Bi kere devletin elinde değil. Hepsini sattı, parasını birileri paylaştı. turgut özal dönemi ve sonraki zenginlere bakın, birden bire yürü ya kulum sistemi ile zengin olmuşlar.

İkincisi bu sektörler kimin elinde. Ülkeyi seven, kalkındırmaya çalışan yerli yatırımcımı, yabancımı.?

Enerjiyi bilmiyorum ama diğerlerinin tamamı sömürge uşaklarının elinde.
100 yıldır medyamız zaten yahudinin elindeydi, o sayde ülkeyi sömürge yaptılar.
son 10 yılda yahudilerin bazıları medyayı yine abd yetiştirmesi tarikatlara terk etmek zorunda kaldılar. Diğer yahudiler devletle iyi geçinme derdindeler, nasıl olsa bu dönemde geçecek kafasındalar.
Finans yabancının elinde. Sağlık aynen, tarım da tahum yabancı ama tarlaların ne kadarı hakiki yerlinin elinde belli değil. TC kimlikli yahudiler, tarlaların %50 den fazlasını aldılar deniyor.
hayvancılık ise kötü yönetildiği için can çekişiyor. hayvan sahibini koruyalım denince et pahalanıyor millet et yiyemiyor, eti ucuzlatalım denincede hayvancılık ölüyor. neden ? çünki yöneticiler yetersiz. kafa basmıyor. işin içinden çıkamıyorlar.
Geriye enerji kaldı. Barajları sattık, elektrik santralleri gazlı yada kömürlü, onların sahipleri kim tam bilmiyorum, yeni gelişen rüzgar enerjisi fabrikalarınıda birileri kurmaya başladı ama kim kuruyor belli değil. en azından ben tam bilmiyorum, duyduklarımın hepsi ya yahudi ya direk yabancı.
(9 Ağustos 2017)

071005

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı