Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 18 Feb 19 - 18:29

Çiftlikbank, sütbank ve benzer dolandırıcılıklar
Devletin kıyak maaşlı bakanı, çiftlik banka para kaptıran 10 binlerce kişiye "bu kadar aptal olmasaydınız" deyince, dünde savcı çiftlik bank mağdurunun şikayet dilekçesini red etmiş. Demiş ki "sen aptalsan ben ne yapayım"

Aldatılanlar arasında askerler, polisler, avukatlar, savcılarda var. Bu şirketin açılışlarına devlet görevlileri katılmış, valiler kaymakamlar.
Telefon dolandırıcılarına para kaptıran profesörler var.

Çok zeki savcı ve bakan hepsine "aptalsanız ben ne yapayım" demiş oldu.

O zaman neden sana maaşımızın %60'ını, direk ve dolaylı vergi olarak veriyoruz. Madem bu halkı korumayacaksın neden maaş alıyorsun, in sırtımızdan.

Biz devlete niye vergi veriyoruz, her konuda savunmasız halkı korusun diye. Halkın tamamı akıllı olsaydı, devlete gerek olmazdı. herkes kendi başının çaresine bakardı zaten akıllı adamdan hırsız dolandırıcı saldırgan çıkmazdı. Aptalız diye bunlar oluyor, bizde sana maaş verdik ki bizi koru.

Senin tek işin bu.

Konya da sütbank yöneticileri, inekler öldü, para dağıtmıyoruz demiş, zaten dağıtmıyorlarmış.
çiftlik farm denen başka bir firmada inceleme var oda parayı kesmiş.

çiftlik bank gibi bir tek dolandırıcı başarılı olsa, o toplumdaki bütün hırsızlar oraya doluşur, o sebeple 11 tane bu tür soygun firması kurulmuş.

2000'lerde bankalar aracılığı ile açık soygun yapılıyordu, ülkenin tüm mafyası banka sahibi olmaya çalıştı.

Özal ve sonrası vakıflar aracılığı ile çok işler yapıldı, hepside yasal ama bu yasallıkta bakıyorsun devlet malları paraları vakıfların olmuş. yasal olarak. Şimdi gücü olan vakıf açıyor. Siyasete benim gibi bi adam girse kazara başa geçse, bu vakıfların devletten bedava aldığı paralar, binalar, araziler, hep halka geri döner.

medyada aynı, medya patronları aydın doğan gibi hızla köşe olunca, tüm mafya yine medyaya hücum etti, herkes bi TV sahibi olma peşinde.

Nerede çalışmadan kolay para var, o toplumun tüm iti uğursuzu oraya doluşur. Zamanla sayıları o kadar artar ki, dürüst temiz, namuslu insanları oradan kaçırırlar. Temiz kimse kalmaz.
(26 Mart 2018)

041121

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı