Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 25 Mar 18 - 18:35

Üç gün kadar önce, Rus ordusu, ABD ordu birliklerinin işid terör örgütü ile olan bağını açık ve net şekilde ispatlayan uydu görüntülerini dünyaya sundu. Tabi batıda halka sunulmamıştır, onlar bilmez.

ABD li bir damadımız var. ABD savaşları hakkında konuşunca, "biz onlara barış götürüyoruz ama" diyor. Onlar dediği libya, ırak afganistan filan... ABD ingiliz ve avrupa vatandaşları hiç bir şey bilmiyorlar. Onlar iyi dünya kötü.

Her neyse,
rusya işid le abd birliklerinin ortak görüntülerini yayınlayınca deyr el zor kasabasında, üst düzey bir rus general öldürüldü.

Nasıl öldürüldü.
kasabanın uzağında ama havan topu menzilinde işid bölgesi var. Yanındaki bölgede ise hesapta işid ile çatışan abd kürt birlikleri var. Sonra rusya ve suriye güçlerinin işidden geri aldığı deyr el zor kasabası var.

işid kendi bölgesinden havan mermisi atıyor, mermi abd ve kürt bölgesinin üzerinden geçiyor, tam da generalin olduğu yere düşüyor.

Olay askeri. havan topu askeri bir silah. Koordinat tam olmadan ve havan topunu kullanan kişi bu işin uzmanı olmadan, bir insanı öldürmeniz imkansızın ötesinde. 1000 tane mermi atarsınız biri öldürsün diye umarsınız.

işid'in bu kadar uzaktan bir insanı hedef gözeterek öldürmesi neredeyse imkansız. işid dediğin ileri askeri eğitim almamış bir terör örgütü kurumu.

Belli ki uydu kullanılarak generalin koordinatları hesaplanmış, bu bilgi ya eğitilmiş işid havancılarına verilmiş, yada havan topunu bizzat abd askerleri kullanmış...

Bakalım rusya ne cevap verecek.

Ciddi bişey yapacaklarını sanmıyorum... abd ve işid, ıraklı ya da suriyeli değil, kendi ülkelerinde savaşmıyorlar. ama suriye ve rusya suriye için savaşıyor. kendi ülkelerinde, işleri daha kötüye götürecek bişey yapmazlar herhalde, hem de onlar açısından savaş kazanılıyorken.

Ancak şunu da biliyoruz ki, ruslar suçluyu eni sonu öldürüyor. Bunu da suikast le yapıyorlar.
bizim kafamıza akp döneminde çuval geçiren abd generali terfi etti, hala abd devletinde. aynı şeyi rus askerine yapsaydı büyük ihtimalle ya zehirlenerek yada bir araba kazasında gebermişti.
Ruslar affetmiyorlar.
(28 Eylül 2017)

02959

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı