Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 15 Aug 17 - 12:59

Çocukluğumuzda japon mallarına güler geçerdik, dandik tenekeler derdik.

Japonya, taiwan, tayland, singapur, vietnam, güney kore hepsi geldi geçti bizi... Bu ülkelerin malları dünyanın en kaliteli ileri teknoloji malları.

Çin mallarına dandik tenekeler diyoruz, iran mallarınada... çin geldi geçti bizi, kendi yolcu uçağını halkı kandırmadan tamamen yerli imkanlarla yapıyorlar, marsa ve aya kendi füzeleri ile uydu gönderiyorlar. Çin telefonları Türk pazarını ele geçirmek üzere, dünyada sadece bir kaç ülkede olan nano çip üretimleri hızla ilerliyor yakında kore ve abd yi geçecekler, kuantum bilgisayarlarda dünyanın önündeler.

Çin de geldi geçti bizi. Öküzün tirene baktığı gibi, gerimizdeki ülkelerin gelip bizi geçmesini seyrediyoruz.

Eskiden bunun sebebi yahudi sömürgesi olmamızdı. ismet inönü ile beraber ülkeyi ele geçirmeye başladılar, şu an tüm büyük holdinler nerdeyse tamamı yahudi birkaç ermeni ve arap da var.

yahudilerle beraber ilerliyorduk ama biz satte 20 km hızla giderken diğer ülkeler 60 km hızla gidiyorlardı, bizi geçtiler.

Şimdi ise akp nin son 3 yılında yahudilerle arayı bozduk ama bu kezde tarikatları kral yaptık. artık bizde 60 km hızla gidiyoruz ama geri doğru.
diğerleri ileri doğru 60 km hızla gidiyor hali ile 120 km hız farkı var aramızda...

Türkiyenin tek ileri teknoloji YERLİ şirketleri 40 yıl önce kurulmuş olan, aselsan havelsan roketsan... bakalım o şirketlerin içine kaç yılda edeceğiz.

TV ve gazeteler ise nasıl dünya ülkesi olduğumuzu anlatıp duruyor. süpermişiz, dünya bizi kıskanıyormuş. O zaman neden insanlar işsiz, neden aç neden her yıl 12 milyon kişiye devlet yardımı dağıtılıyor, işi olan gençler neden evlenebilecek kadar maaş alamıyor, neden halkın yarısından çoğu yoksulluk sınırının altında yaşıyor.!!! bunu sorarsan kötü adamsın. sende uyu, koyun ol.

(29 Temmuz 2017)

081174

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı