Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 8 Aug 17 - 11:56

Huawei P10 telefonu, teknoloji mağazalarında 3.600 TL. garantisi Huawei ye ait.!

Aynı telefon, büyük internet mağazalarının bazılarında 2.200 TL. İthalatçı garantili.?

Fiyat farkı, birinde huawei firmasının kendisi getirip satıyor, garantiyide kendisi veriyor, diğeri ise herhangi bir firma çinden telefonu topluca ithal ediyor, aynı vergileri ödüyor ama garanti huawei firmasının kendisine ait değil ithalatçıya ait.

Bu ne demek. Arıza olduğunda, ithalatçının sana söylediği servise telefonu gönderiyorsun, onlar sorunu halledip geri gönderiyor.

Fiyat farkı olması doğal. Ana firma orjinal garanti ile daha fazla masraf yaptığı için fark alması doğal.

Peki fiyat farkı ne.? 1.400 TL. çüşşşş.

Pek çok kaliteli akıllı telefonu bu fiyata alabilirsiniz... Garanti farkı 1.400 TL edermi...

Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum. etmez...

200 TL filan fark olsa tamam. ama 1.400 TL anormal. huawei açıkça siz enayisiniz, sizi soyacağım, zaten devlette güçlünün yanında diyor... ya da hakkaten çok beceriksiz olmalılar...

telefonda arıza kolay kolay çıkmaz. servise ihtiyacın olmaz. 20 yıldır tek kez servise gitmedim. ama servise ihtiyacın olursa da, garanti süresi 2 yıl. Bu sürede garanti işliyor.

2 yıl içinde arızan çıktı diyelim.

Benim başımdan 2 servis olayı geçti. İki cihazın garantisi de orjinaldi ve 2 firmada büyük firma.

Biri samsung, diğeri casper. Biri tablet, diğeri laptop.

casper olayında cihazı istanbula postaladım. yani servis ağı yok. var ama yok. servis diye gösterdikleri yerlerde çalışan elemanlar ancak cihazı açamadı iseniz açma düğmesinin yerini gösteriyor hepsi o. Basit işler için. Önemli arızaların hepsi istanbul merkeze gidiyor. Zaten bu tür cihazlarda arıza çıkarsa yüzde doksan önemli oluyor.

yani ithalatçı garantiside olsa istanbula gönderiyorsun, orjinal garantide olsa. fark yok.

Casper olayında orjinal olduğu halde yinede tamir parası aldılar suç sende dediler. yani ha orjinal ha ithalatçı garantili, yine para istiyorlar.
Üstüne bide gerekmediği halde format attılar. yani mantık arasokak mantığı.

Samsung olayıda benzer. Samsung tablet, işletim sistemi kendini internetten yükseltince klavye çalışmamaya başladı. Servis aradım, yakında vardır dedim. Yok. En yakın servis 300 km. Yine o servise göndersen ve problem önemli ise dooğru istanbul. Oradada diyeceklerdiki, bizim garanti, ilk işletim sistemine ait, yükselince garanti şartı geçerli olmaz. garanti şartında açıkça yazıyor bu konu. Yani servis parası alacaklar. bende tableti garantisi olduğu halde servise göndermedim.

Hali ile ithalatçı garantide de telefonu istanbula merkeze göndereceksin, ana firma garantisinde de.
İthalatçı firmada senden bi bahane uydurup para isteyecek, ana firmada... nasıl olsa suç kimde ispatlayamazsın. kavun olsa ispatlarsın, çünki kavunu herkes tanıyor, sorunları nasıl oluşur, suç satanda mı alanda mı bilirsin.

Telefonlar kavun olmadığı için başımız ağrıyor, ana problem bu.

(Yazılma tarihi: 27 Haziran 2017)

04482

You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent SharesYukarı