Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 11 Aug 17 - 00:13

Bir hayal, yavaş yavaş gerçekleşiyor.

Bu kuantum dolanıklığı denen olay, özünde inanılması imkansız, hayal gibi bir şey. Bir ay kadar önce ne olduğunu anlatmıştım.

Özet geçersem,
Eskişehirde, bir karpuza kürekle vurdunuz paramparça oldu. Aynı anda dünyanın öbür ucu avustralyanın başkenti sidney'de, başka bir karpuzda hiç kimse dokunmadığı halde paramparça oldu.

İki karpuzda aynı anda parçalandı saniye, salise fark yok aynı anda. Sidneydeki karpuz, siz eskişehirdeki karpuza vurduğunuz için parçalandı, vurmasanız bişey olmayacak.

Neden parçalandı. Çünki eskişehirdeki karpuz ile, sidneydeki karpuz arasında kuantum dolanıklığı bağı var.

Hayal gibi bişey, inanması imkansız dı... halada mucize ya.!!! neyseki bu konuya yatkınlığım var... bu olay gerçekleşmeden öncede olabileceğini ve olduğunu biliyordum. ta 20 yıl önceden biliyordum ve binlerce yıldır bilenler var, buna nirvana deniyor. tabi bilmek başka, olduğunu görmek yaşamak başka.

Bilim yeni buluyor ve hayata uyarlıyor.

Tabi karpuz parçalamıyorlar, atomları(yada fotonları) dürtüyorlar.

Kuantum dolanıklığı ismi verilen bu olayı kullanarak, madde değil ama bilgi aktarılabiliyor. Bunada kuantum ışınlama diyorlar. Filmlerdeki ışınlanmaya tam karşılık değil.

Bilgi ışınlama ne demek. Eskişehirde karpuzu kırdınız, sidneydeki karpuzda kırıldı, sidneydekiler, önlerinde kırılan karpuzun, eskişehirdeki karpuzla aralarında dolanıklık olduğunu biliyor. Önlerindeki karpuz kırılınca, eskişehirde kırdığınızı anladılar yada şahit oldular demek daha doğru..

yani karpuz gitmedi ama eskişehirde kırdığınız karpuzun kırıldığı bilgisi sidney'de. Bilgi bildiğimiz anlamda telle yada dalga ile taşınmadı. Gördüler, şahit oldular yada bilgi sidneyde Doğdu diyebiliriz.

Bilgi hangi sürede eskişehirden sidneye taşındı yada doğdu. Sıfır saniyede.

Sidneydekiler, önlerindeki karpuz parçalandığında, eskişehirdede parçalandığını biliyorlar, eskişehirdekilerde, o karpuzu parçaladıklarında, sidneydede parçalanacağını biliyorlar. Çünki dolanıklık, yani bağ var. Arada binlerce km değil, ışık yılı olsa farketmiyor. Süre aynı süre yani sıfır saniye.

(Bu sıfır saniye olayıda ayrı konu. zaman diye bişeyin olmadığını dolayısı ile zaman yolculuğu yapılamayacağını gösterir, ilerde bunuda anlatmaya çalışırım.İçinizden bazılarının kollarındaki saatin saniyesine bakıp, "o zaman bu kol niye ilerliyor dediğini duyar gibi oluyorum. haaah hah hah.. abicim farklı boyuta girdik, standard eğitimi bu boyuta taşımayın.")

Peki internet yada telsiz telefon dalgaları kullanarak uydu aracılığı ile bu bilgiyi gönderseydik.! "Karpuzu kırdık şu saatte."

Bilgi birkaç saniyede yada daha kısa sürede giderdi. AMA!
Bu bilgi telde yada havada giderken başka insanlar tarafından yakalanabilirdi, veya yok olabilirdi.

Kuantum bilgi göndermede yakalanma yada yok olma olayı yok. Yolda giden bişey yok çünki. Burdaki bilgi aynı anda orada doğuyor.

İşte ÇİN liler, bu yöntemi kullanarak, çinden, 500 KM uzaklıktaki bir uyduya bilgi aktarmışlar.

Yolda bilginin yakalanma olasılığı olmadığı için, güvenli haberleşme amacı ile kullanacaklar... terörist ülkeler ABD, İNGİLTERE, İSRAİL, FRANSA, veya çömez potansiyel terörist olacak olan ülkeler JAPONYA ve ALMANYA nın dinlemelerinden ve sanayi hırsızlıklarından kurtulacaklar...

Bu yöntemi madde ışınlamak içinde kullanıyorlar. Ancak madde taşınmıyor.

Diyelimki karpuzu kırmadınız, kendisini sidneye taşıyacaksınız, yani ışınlamak istiyorsunuz.

Karpuzun tanımı kuantum dolanıklığı aracılığı ile bilgi olarak sidneye taşınıyor(doğuyor), karşı tarafta karpuz üreten bir cihaz, gelen bilgiye göre aynı özellikteki karpuzu üretiyor. Gerçekçi olsun diyede bazıları eskişehirdeki karpuzu yok ediyor. Sidneyde üretilen kopya ise duruyor.

Bunada ışınlama diyorlar, halbuki kopyalama-klonlama, aman karıştırmayın. Bilgi aktarımı şu an yapılıyor, ama madde henüz taşınmıyor.

Fakat ÇİN işin içine girdiğinden beri kuantum fiziği son sürat ilerliyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde kimbilir neler olacak.

(Yazılma: 12 Temmuz 2017)

181038

1 Comment
Adanalı Yunus Adanalı Yunus
11 Aug 17 - 15:26
Okudum yazinizi. Bu kuantum dolanikliği nedir bilmem ilk kez sizden okudum ama bilim şart. Artik bilim olan ülke kazaniyor. Eskiden asker sayisi çok olan kazaniyordu ama şimdi bilimi. Şuan adamlar internetimizi bi kapatsa kimse birbirine ulaşamaz.
Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı