Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 9 Jun 17 - 00:41

Vikingler Türk mü?

Evet diyenler var ve ellerinde epey de kanıt var. Bu evet diyenler bizzat Norveçli ve İsveçli bilim adamları, Prof etiketli konu uzmanı adamlar.

Hayır diyenlerde bir kanıt yok. Mantıken olamaz deyip gülüyorlar.

Onların mantığı da, şu anki Türkiye halkına bakıyorlar, siyah saç, orta boy, kahverengi göz, koyu renk cilt vs...
sonrada İsveç'ten gelen dev gibi sarışın yeşil ve mavi gözlü, bembeyaz tenli turistlere bakıyorlar, sonrada haklı olarak gülmeye başlıyorlar. :p

Tabi bir bilim adamının yaklaşımı böyle çocukça olmaz. Bırak bilim adamını normal zekaya sahip olupta biraz tarih evrim okumuş birinin yaklaşımı da böyle olmaz.

Birincisi Türkiye'de Türk yok? İlaç için ararsan bi yerlerde melez olmayan bir grup insan bulabilirsin.
Türkiye halkına bakıpta, İsveçliyle karşılaştırma yapmak için hiç bir şey bilmiyor olmak gerekir.

Orjinal Türk tipini Türkmenistan yada daha yukarılarda bulabilirsin. Asya ırkıdır, çekik gözlü beyaz tenlidir. Yine de bugünki İsveçli tiple fazla bir bağlantısı yoktur.

İsveçliler, Afrika'dan göç eden kabilelerin kuzey avrupada evrim geçirmiş halleridir. Birazda asya ırkıyla melezleşmesi vardır.

Vücutta iklim koşullarına bağlı olarak çok hızlı değişen 3 şey vardır.

Saç tipi: Kıvırcıksa düzleşebilir, rengi açılıp koyulaşabilir yada tersi.
Ten rengi: çok kısa sürede koyulaşabilir yada açılabilir.
Göz rengi; Oda belli sürelerde değişebilir...

İsveçliler, tip olarak asya ırkına fazla benzemeselerde, kültürleri ve dilleri Türk kültürü ve dili ile iç içe geçmiştir. Tabi eski kültür ve dilden bahsediyorum. Şu anki tamamen avrupadan etkilenmiş durumda.

Bunun sebebi de BENCE soy olarak Türk olmaları değil.

Çok eskiden bir yerde okumuştum şimdi bulamıyorum. İsveç halkı bir sebepten güneye göç ediyor. Kuzey karadenizde Hunların olduğu bölgeye geliyorlar. Hunlar aslen Türk soyudur. Orta asyadan batıya göç etmişlerdir.
Hunlarla yüzlerce yıl yaşayıp, hem dillerini, hemde kültürlerini özümsüyorlar. İsveçte anlatılan valhala, thor filan hepsi eski Türk kültüründen alınma uyarlanma.

Sonra bu isveç halkı bir sebepten tekrar isveçe dönüyor. Beraberinde eski Türk dili ve kültürünü de götürüyorlar. Bu sebeple, şu an kuzey avrupada pek çok yerde Türk diline ait eski yazıtlar bulabilirsiniz ve isveçce içinde yüzlerce Türkçe kelime bulabilirsiniz...

Bu anlattıklarım tamamen varsayımdır. Doğruda olabilir, yanlışta. İsveçliler Türk olabilir de, olmayabilir de. Genetik araştırma gerekir. Burda yazılanlar sadece bilgi olsun.

(Yazılma tarihi: 13 Mayıs 2017)

13483

1 Comment
İlayda Deniz İlayda Deniz
10 Jun 17 - 14:10
Hmm, bilmiyordum bunlari. Tşkker...
You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent Shares







Yukarı