Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 29 May 18 - 04:08

vay vay vay,

neler okudum neler.

Geçen haftalarda Putin'in Rusya seçimlerinden önce yaptığı gösteri vardı.

Rusya'nın son hipersonik silahlarını sergilemiş, batılılara ayağınızı denk alın demişti. O zaman sadece Rusya'da var herhalde diye düşünmüştüm, oda sadece ekranda, gerçekte var mı bilmiyordum, hala da bilmiyorum.

Ancak şunu öğrendim, ABD ve ÇİN, uzun yıllardır bu silahların testlerini yapıyorlarmış. ABD ve ÇİN'in silahları gerçek. Rusya'nınki sadece ekranda, Hindistan da testler yapıyormuş, onlarla ilgili bilgi yok.

Şunu da biliyoruz ki, havada uçan her şey, uydulardan koordinat alıyorlar. uydular, hedef belirliyor sonrada havada uçan silahları yönlendiriyor. Uçak yada füze gibi silahlar, uydular olmasa pek başarılı olamayacaklar.

Bu durumda en tehlikeli silah aslında dünya yörüngesinde dönen uydular.

Bu uyduları kolayca vurmak içinde Çin manyetik fırlatıcıları deniyormuş.
ABD, Rusya ve Türkiye'de de var bu manyetik fırlatıcılar. Batılılarınkinin menzili belli en fazla 200 km yukarı çıkıyorlar, Türkiye'nin manyetik fırlatıcısının ismi ise Sapan'mış ama başka bilgi yok.

Çin ise bu fırlatıcı ile uydu vurmayı hedefliyormuş.

Hipersonik demek 5 MACH dan daha hızlı demek. Ses hızı 1 MACH.

Putin'in anlattığı silah, dünya yörüngesinden, istediği ülkeye dalış yapan bir nükleer silah.

ABD'nin ise bu silahı gerçek ve 20 MACH hızla ülkeye dalış yapıyor.
Çin ise 2015 deki denemelerinde 12 MACH hıza ulaşmış. Bunu söyleyen Çin'liler değil, Çin denemesini gözlemleyen ABD'li yetkililer.

Üstelik hız hariç, Çin füzesinin ilave üstünlükleri varmış.

Hindistan'ı duymak ise şaşırtıcı oldu.

Dünya medeniyetinin beşiğinin batı Hindistan'daki İndus vadisindeki halk olduğuna inandığımı defalarca yazmıştım. tabi bu inançtan öte yüzlerce delil varda o ayrı konu.

Eğer Hintliler silah yaparsa en iyisi olabileceğinden emin olabilirsiniz.

Marsa onlarca uydu fırlatıldı pek çok ülke tarafından. Kimisininki uzayda kayboldu, kimisi ise pek çok denemeden sonra ancak marsa ulaşabildi filan. Çok hassas hesaplamalar gerekiyor.
Hindistan ise ilk fırlatmada mars yörüngesine uydusunu oturttu.

Ancak tabi 300 yıl ingiliz sömürgesinde kalmış ve yeni kurtulmuş olan Hindistan'ın, ingilizleri içlerinden tamamen atmaları çok çok zor. Çünki sanayileri ingiliz şirketlerinin kontrolünde olsa gerek. Batı ile bizden çok daha bütünleşikler.

Tabi uzaktan Hindistan'a bakınca sefil insanlar, açlık içinde yaşayan gruplar filan görünüyor, buda insanları yanıltıyor. batıdaki aç gözlülük ve hırs Hintlilerde olsa, bugün dünyanın hakimiydiler ve marsta koloni kurmuş, uzayı ayak yolu yapmışlardı. Gelişmiş insan aç gözlü değildir, hırsları ve nefreti yoktur. Güçlü olayım diğer insanları kölem yapayım diye hesap yapmaz. Onu vahşiler yapar.

Her neyse, ne zamandır araştırma yapmıyordum, Çin uçmuş gitmiş...

ABD parası dolar, dünya kullanımından kalktığı gün, ÇİN dünyanın efendisidir...
Yeni efendiye selam duralım... o_O

Tabi bunu gören batılılar, bir dünya savaşı çıkarıp, Çin daha fazla ilerlemeden yok etmeye çalışabilirler mi.?
Olabilir ama artık geç kalmış gibi görünüyorlar. Çinin ucuz mallarına kendilerini mahkum ettiler ve batı obezleşti, hantallaştı. tamamen uçkur ve uyuşturucu ikilisinde yaşıyorlar. ayakta ise USD'nin dünyada kabul edilen bir para olması sayesinde duruyorlar. tabi Almanya hariç. Almanlar gerçek sanayiye sahipler ve ilginç bir toplum...

(21 Mart 2018)

0 Comment | 1 Like | 220 Click

You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent Shares

News, entertainment, information, chat and more...Yukarı