Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 9 May 18 - 03:56

1,5 yıldır bir site yazıyorum. Kendim için.

Normalde kendim için yazdığım ilk site değil, bir kaç tane daha yazdım, bir tanesi ekonomik istatistikler destekli yapay zekâya sahip bir forumdu.

Sonuçta kendim için "ya tutarsa" mantığı ile yazdığım hiç bir site tutmadı.

Tutmama sebepleri epey fazla ama temel sebep 2 tane.
1. Birincisi ben 30 yıl kurumsal firmalarda desktop programcılığı yapmışım. Çalıştığım kurumlarda epey yükseldim ama temelde internet programcısı değilim. Hali ile profesyonel tecrübe ile çok sağlam yapıya sahip programlar yazsam da, görüntü tasarımı masaüstü programlar gibiydi. Sayfa tasarımları internet için çok iticiydi.

2. İkincisi ise, dünyanın en iyi internet sitesini yap, reklamın yoksa şansın yok. Dünyada olmayan süper bir site ise, yıllarca beklemen lazım. Benzerleri olan bir site ise süper reklam lazım. Ben 1 yıldan fazla hiç beklemedim ve reklama 1 kuruş harcamadım. Beklesem yada biraz reklam yaptırsam ve siteye içerik üretsem tutma ihtimalleri yüksekti ama hiç birini yapmadım çünki internete uzaktım.

Şimdi ise başarısız tecrübelerimi ders edinip, dünyada görmediğim bir fikirle yeni bir site yazıyorum ve bir miktar reklama para harcayıp birazda içerik üretmek için zaman harcıyacağım.

1,5 yıl geçti, normalde siteyi bitirmem gerekirdi ama yarısını anca geçtim. Sebebi, yaşlandık çok kaytarıyorum ve forum ve haber sitelerinde çok vakit geçiriyorum.

Ceviz en çok vakit geçirdiğim sitelerden biriydi, diğeri odaTV.

(25 Şubat 2018)

01998

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı