Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 25 Feb 18 - 17:40

80 yıldır bu halk otomobil teknolojisinde nasıl büyük bir kazık yiyor bugünki ilanla daha net gördüm.

Biz araba üretmeyede, uçak üretmeyede asyadaki tüm ülkelerden daha önce başladık.

Ancak içerden ve dışardan kurulan baskı ile hemen vazgeçtik.

İçerden kurulan baskı, gazeteleri ve şirketleri elinde bulunduran yahudilerin baskısı.
Dışardan baskı ise bize araba ve uçak satarak yüzlerce yıl sömürmeyi planlayan abd, ingiliz, fransız yahudilerin baskısı.

Siyasetçi, bakan satın alarak kamuoyu oluşturdular, üzerine gazeteler ne gerek var diye dalga geçince, araba üretilmedi, üretenin önünede engel koyuldu.

Zaten üretebilecek tüm dev şirketlerde yahudilerin elindeydi.

Hala gazeteler TV ler yahudilerin elinde, son 10 yılda bir kısmı şu anki hükümetin baskısı ile arap hayranı yobazların eline geçti, onlar yahudidende zararlı.

Şu an araba ithal edip satan firmalara bakın, tüm büyükler yahudi. Koç grubu, doğuş grubu, ithal ettikleri arabalar yahudi firmalarından, zaten kendileride yahudi. Doğuş grubu açık yahudi, koç grubu gizli yahudi. Ford, fiat, tofaş, volkswagen, mercedes, skoda, porche, lombargini, audi, ferrari, seat, chevrolet, nissan, vs.. bisürü marka bunlarca yahudi firmalardan ithal ediliyor.

Birde renault ithal eden oyak grubu var, ordunun kurduğu vakıf. Bunlar neden araba üretmezde satın alır onu bilmiyorum, araştırmak gerekir, ama ordu olduğu için bilgi bulmak zor.

Bugün bir reklam okudum, 39bin ile 44 bin lira arasında abs ebd havayastığı gibi güvelik özellikleri olan jeep büyüklüğünde arabaları satıyorlar.
Herhalde çin yada hindistan gibi bir ülkeden ithaldir.

Ancak hesab edin. Bu satış fiyatına, Üretici kâr ediyor, taşıma masrafları ödeniyor, kocaman vergiler ödeniyor üstüne satan kâr ediyor.

Standard 4 koltuklu artı kasalı Arabanın boyutlarıda volkswagen tiguandan daha büyük...

Demek ki Türkiye'de araba üretsen, son teknoloji ve konforu ile bu fiyata vergiler dahil rahatlıkla satabileceksin.

Biz kaça alıyoruz, şu anki bu büyüklükteki arabaların fiyatları ortalama 80bin. Bu arabanın yarısı boyutunda olanlar 50 bin...

Resmen soyuluyoruz. İlk uçak 1930 da yapılmış, ülkenin başında ismet inönü var, Atatürk ölünce ilk işleri yahudilere mallarını ve haklarını geri vermek ve bu tür teknolojik gelişmeleri engellemek. Uçağın ülkede uçmasına izin vermemiş, uçağı üreten Hürkuş isimli vatandaşımızda uçağı alıp çekoslovakyaya götürmüş...

Nasıl bir soygunun sömürünün içindeyiz arkadaş ya....

Erbakan ve tayyip herşeyi yerli yapalım diyorlar ama diyen adamların kapasitesi bu işler için çok çok yetersiz, ne yol biliyorlar ne yöntem... Tek bildikleri ceplerini doldurup ülkeyi 1600 yıl gerisine geri götürmek. o sayede bol oy alıp padişahlık yapabilirler...

Üstelik ülken yapamazsınız deyip engel çıkaran yahudi şirket ve medyası ile dolu...

Baykal ve kılıçdaroğlu dönemlerinden de anladığım kadarı ile chp nin kuruluşu ve devamı da tamamen CIA destekli...

Sağ ve dinci partiler zaten CIA emri ve üretimi ile yol alıyorlar, ama chp için bir ümit vardı baykal ve kılıçdaroğlunun yaptıklarına bakınca tamamen CIA yöntemi... ülke faydasına hiçbirşey yok ama batı çıkarları süper korunuyor... kılıçdaroğlu kalktı yahudi medyası temsilcilerinden bir gazeteci için ankaradan istanbula kadar yürüdü. halk için tek adım atmaz. kalktı CIA destekli hadeple işbirliği yaptı, CIA destekli bi sürü küçük sağcıyı korudu kolladı...
(9 Eylül 2017)

051097

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı