Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Nedir Ne Demektir? Nedir Ne Demektir?
@nedir-ne-demektir | 31 May 18 - 20:16

İlluminati Nedir Ne demektir?
Kelime anlamı ve tarihçesi:
İlluminati ismi, latincedeki illuminatus sözcüğünden gelen çoğul bir kelime. Tarihte de "Bavyeralı İlluminati" ismiyle anılmış. Her ne kadar insanlar bu kavramı duyduklarında akıllarına kara dumanlı olaylar gelse de kelime anlamı olarak aydınlanmışlar (aydınlanmış kişiler) anlamını taşıyor.

Ne zaman ortaya çıktı?
Bir çok kaynakta örgütün ilk kurulduğunda, yani isminin henüz Bavyeralı İlluminati olduğu dönemde, batıl inanca, dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, ön yargıya, iktidarın kötüye kullanımına karşı "Aydınlanma Çağı" döneminde 1776'nın 1 Mayıs'ında kurulmuş bir topluluk olduğu,
Modern illuminatinin ise zihin kontrolü uygulayarak, hükümetleri ve kuruluşları ele geçirip Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak amacıyla hareket ettiği iddia edilen, monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, ulus devletleri ve vatanseverliği sonlandırarak sosyal düzeni altüst etmeyi planladığı öne sürülen ancak faaliyeti ve varlığı kanıtlanamamış bir yapılanma olduğu söyleniyor.

Bu örgütün ne olduğu, kimler tarafından yönetildiği ve yerinin nerede olduğuna dair bir kesinlik olmasa da bilinen bir şey var ki o da bu oluşumu simgeleyen tepesinde tek göz olan piramit resminin her yerde karşımıza çıkıyor oluşu.

Özellikle de birçok ünlü sanatçının kliplerinde veya dünyaca izlenen filmlerde yine bu piramit veya tek göz simgesiyle sık sık karşılaşabiliyoruz ve bu oluşumun gerçek olduğunu gösteren en büyük kanıtlar da bunlar.

Bu örgütün tarihteki bir çok önemli olayda parmağı olduğu ve tarihteki bazı önemli kişilerin ölümünün arkasında yine onların olduğu ve sözlerini dinlemeyen veya onlara karşı gelenlere bunu yaptıkları söyleniyor.

Hangi ünlüler İlluminati üyesi?
Bu konuda kesin bir şey söylemek pek mümkün değil, elimizde sıralı tam liste yok fakat gerek kliplerinde olsun, gerek filmlerinde olsun örgütün simgelerini yayınlayan ünlülerin bu örgüte üye olduğuna dair binlerce makale ve teori mevcut. Tabi bir de kendimize sormamız gereken bir şey var buna inanıp inanmamakla ilgili. Bu ünlü kişiler bundan bu kadar habersiz bir şekilde mi bunu gözümüze sokuyorlar?
Şimdi yazacağımız ünlüleri tek bir hareketleri için şüphelenip yazdığımızı düşünmeyin, sadece en belirginlerden birini yazıyoruz.

İşte üye olduğu söylenen bazı ünlüler;
Jay-Z: Birçok yerde ve kliplerinde üçgen ve tek gözlü simgeler kullanıyor.

Kanye West: Ego kralı olarak anılan Kanye West de elleriyle kameralara üçgen işareti yapan bir ünlü ve Jay-Z'nin yakın arkadaşı.

Lady Gaga: Üçgen ve tek göz simgelerini gözümüze sokan biri kendisi.

Justin Bieber: Kolunda bile tek göz dövmesi mevcut.

Beyonce: Eşi Jay-Z gibi bir çok yerde eliyle üçgen işareti yapmaktan çekinmiyor.

Madonna: Kendisinin illuminati isimli bir şarkısı bile var.

Celine Dion: Albüm kapağında tek göz simgesini kullanan bir ünlü.

Rihanna: Rihanna da birçok klibinde üçgen ve tek gözlü piramiti yayınlayan ünlülerden.

#illuminati #aydınlanmışlar #illuminatus

İlluminati Nedir Ne demektir?
 Kelime anlamı ve ta
4 Comment | 4 Like | 331 Click

4 Comment
Nedir Ne Demektir? Nedir Ne Demektir?
31 May 18 - 20:18
Ayrıca resimde gördüğünüz gibi dolarların arkasında da bu tek gözlü piramit sembolü mevcut.
İlayda Deniz İlayda Deniz
1 Jun 18 - 19:57
Ben tirsiyorum boyle şeylerden ya. Çizgifilmlere bile koyuyorlarmiş acayip acayip sembolleri. Gerçekten var ki bunlar oluyor yoksa bu kadar büyük işlerde neden özellikle onun için çabalasinlarki?
İlayda Deniz İlayda Deniz
1 Jun 18 - 19:58
Bide masonlar vardi adnan oktarda mason olmuştu videosunu gördüm. O da bunlardan
Umut Bilir Umut Bilir
3 Jun 18 - 18:17
Bunlar gerçekten varlar ve güçlüler benim ondan şüphem yok. Ekonomiden siyasete her şeye yön veriyorlar gücleri yettiğince. Medya da elleride olunca zaten gücleri medyadan geliyor. Ünlüler o yüzden hep bunlardan
You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent Shares

News, entertainment, information, chat and more...Yukarı