FORUM SOSYAL SOHBET OYUN

Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 4 Feb 18 - 15:58

3 kuzey ülkesinden en son danimarka hakkında bugün bir haber okudum.
İlk olarak isveç halkının rezilliklerini biliyordum, norveç temiz kalmıştı dün norveçin yediği haltlardan bi kaçını öğrendim, bugünde danimarka.

Hoş danimarkayı zaten adam yerine koymuyordum çünki siyasetçileri, kendileri hakkında epey ipucu vermişlerdi. Siyasetçileri ağır ırkçı davranıyorlardı. Bu ırkçı davranışları sayesinde, başkanlarını nato ya yönetici seçtirmişlerdi. Seçen kim, avrupa, seçilen yer neresi NATO. nato nedir, avrupanın ordusu. Peki danimarkanın savaş ve ordu hakkında bildiği nedir, çünki kendi ordusu yok. Başkanları nasıl ordunun başına geçti.? Buda avrupanın ırkçılığı çünki danimarka başkanı Türk başkanları ile kavga ettikten sonra natonun başına geçirilmeye karar verildi. Kavga sanırım hristiyanlık ve müslümanlık konularındaydı.

Her neyse.

Bugünki haber danimarka ne kadar modern ve gelişmiş görünürse görünsün, arka sokakları trajedi kaynıyor.
Kuzey avrupalılar binlerce yıl önce avrupaya gelmişler. Onlardan önce orada eskimo lar var. Kendilerine inuit diyorlar.

Çoğalmasınlar diye isveçlilerin inuit leri kısırlaştırdığını yazmıştım.
Danimarkalılarda inuit leri kendi varoşlarına hapsedip ayrımcılık yapıyorlarmış.
Danimarkanın 2 sömürgeside var biri grönland adası, diğeride faroe adaları. O sömürgelerin halklarınada aynı ayrımcılık ve dışlama yapılıyormuş, ve danimarkada arka sokaklarda sarhoş, sefil insanlar görürseniz onlar inuitlerle o sömürge adaların vatandaşlarıymış.

Avrupalıların şempanzeden evrildiğini yazmıştım. Eğer şempanze özelliklerini bilirseniz, avrupalıların sömürgeci ve ırkçı davranışlarını cuk oturtabiliyorsunuz.
Şempanzelerle birebir aynı davranış kalıbı.

Şaşırdığım yön ise almanların kendilerini hint, pers(eski iran) ve kazak milletleriyle aynı soydan geldiklerini söylemeleri.
Onların hesabına göre 5000 yıl kadar önce medeniyeti hindistana kendileri götürmüş...

Tabi bu bilgiye ben gülüyorum çünki epey bir bilgi sahibiyim hem avrupalı hem evrim hemde tarih hakkında...

Fakat bu konuyu araştıracağım... aslında araştıracak bişeyde yok çünki teorileri kafadan 2 sebepten çürüyor.
Birincisi farklı kan gruplarına sahipler. almanlar A grubu şempanze, pers ve hintliler B ağırlıklı orangutan ve goril karışımı... şu an goril ve orangutan konusunda net ayrım yapamıyorum, henüz araştırma halindeyim..

Şimdi almanlar hintlilere kan verip alamıyorlar ama aynı soydan geldiklerini söyleyecek kadarda şapşallar.
İkinci sebepte son 10 yılda indus vadisi denizinde bulunan kentlerin 8-12 bin yıl önceye tarihlenmesi. yani kültürleri almanların iran-aryan göçü MÖ 5000, teorisinden çok daha eski...

Bu konuları araştırıyorum boş vakitlerimde... henüz eksik bilgiye sahibim o sebeple bazı detaylarda hata yapabilirim... özde hata yapmam ama detay değişebilir...
(24 Ağustos 2017)

07473

You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent SharesYukarı