Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 16 Jun 17 - 23:52

Geçen yıl emisyon hilekarlığı yaptığı için Volkswagen firması dünya televizyonlarında yer aldı.?

Ancak ilginç bir gelişme oldu.

Geçen yıl dünyada en çok satan araba markası ne.? Volkswagen!!!

Toyotayı geçtiler.

Toyota son 10 yılda motor teknolojisinde biraz geride kaldı.

Her ne kadar hybrid motorları ilk çıkarıp piyasaya süren baş firmalardan biri olsada, toyota nın çok az yakması gereken hybrid motoru, avrupalı bir dizel motordan daha fazla yakıyor.

Toyota motorları, avrupalı önde giden araba markalarının ürettiği motorlardan daha fazla yakıyorlar. Buda satışlarının önünde engel oluşturuyor.

Volkswagen ve mercedesle beraber italyan FIAT firmasınada emisyon hilekarlığından baskın yapılmış.

FIATın sahipleride yahudi. Açık yahudi değiller. Ben biraz araştırdım ve abd yahudileri ile çok fazla ortaklıkları ve işleri olduğunu gördüm. FIAT sahibi aile üyeleri, ABD nin dev yahudi finans kurumlarının yönetim kurullarında yer alıyorlar.

Buna dayanarak FIAT aileside gizli yahudi olmalı diyorum. 2. dünya savaşında italyada almanyayla ortak hareket ediyordu. yahudilerin bir kısmı gizlenmiş olabilir.
Ancak yahudiler bir tek o sebeple gizlenmiyor. Bizdede yahudi düşmanlığı yok ama 500 yıldır Türk görünen yüzbinlerce yahudi ailesi var. Gizleniyorlar. Bunlarda binlerce yılın geleneği bu.

FIAT ailesi ile beraber, bizim koç ailesi grubuda aynı yahudilerin şirketlerinin yönetim kurullarında yer alıyorlar.!!! Ayrıca koç lar 100 yıldır teknoloji üretmeyip, batılı yahudi şirketlerinden parça getirip montaj yapıp bize kakalıyorlar...

Toyotaddan girdik, koç dan çıktık.

Geçen yıl, çin'li telefon üreticileri pazar paylarını epey artırmışlar. Piyasa liderleri koreli samsung(%20) ve abd li apple(%13) ise pazar payları biraz düşmüş.

google'ın işletim sistemi android'in ise telefonlardaki liderliği tartışmasız. payı %86. Kalanıda yine abd li işletim sistemi IOS a ait.

ruslar kendi tarayıcı ve işletim sistemini çıkardı, devlet desteğinde epeydir kullanıyorlar. Ancak yinede rus pazarına abd firmaları hakim. ruslar, abd düşmanı gibi görünsede, tüm özel dev şirketleri yahudi ailelerin elinde. Her yıl rusların milyarlarca dolarını batıya taşıyorlar.Böyle bir çelişkileri var. Bir şeyler dönüyor orada. Bizdeki durumun aynısı, ama bizde açık, onlarda gizli açık.. nasıl oluyorsa artık. Düşman görünmeleri tartışmaya açık..

Çin ise baidu isimli tarayıcısını çıkardı, yahudi işletim sistemlerinden ne zaman kendisini kurtaracak.? Henüz haber yok.?

Bizdede birileri pardus'u çıkardı. Ama yahudilerin sömürgesi olan bir ülkede teknoloji geliştirmenize başta devlet izin vermez.

havelsan, roketsan, aselsan bişeyler başarabildiyse, kıbrıs çıkartmasında bize cephe alan batı sebebi ile bu firmaları generaller kurdular. yani siyaset işin içine giremedi, onlarda geliştiler.

Yahudi güdümündeki siyaset işe girseydi, bugün havelsan, roketsan, aselsan, yahudilerden parça alıp, montaj yapıp yerli diye bize kakalıyor olurlardı. aynen koç gibi sabancı gibi diğer holdingler gibi...
(Yazılma tarihi: 24 Mayıs 2017)

031105

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı