Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 25 May 17 - 23:46

Eski tip dolandırıcılığı, çağa uydurup binlerce insanı yeniden dolandırmışlar.

Karşındaki adam diyorki, sen bana para kazandırmayacaksın, ben sana para kazandıracağım.

Adam Ailenden değil, arkadaşın değil, dostun değil. Tanımadığın biri...

Dolandırılanlar şu soruyu sormuyor. "Bana neden para kazandırsın ki?"

Hadi diyelim tuzak çok inandırıcı kurulmuş, olaya bi bakayım dedin.!!! Senden ilk para istendiğinde anında dur bakayım demen lazım.!!! Sen bana para kazandıracaktın, neden benden para istiyorsun.?

Maalesef binlerce kişi bu para isteğine uyuyor.

facebookta oyunlar çıkarmışlar. Para kazanmak için bizden şunları satın alacaksınız diyorlar... insanlarda binlerce liralarını verip dolandırılıyorlar.

Bunun sokakta yapılan bir sürü çeşidi var.
Ben en yakınımdan 2 örnek vereyim.

İrandan 6 sene önce Türkiyeye taşınan bir aile var burda. Azeri Türkü. Ailenin cebinde o zamanın parası ile 5 trilyon var.

Aydında dolandırıcılar gelip, paraları karşılığı altın satmak istemişler. Üstelik bu ticaretten çok kazanacaklar. bunların aklınada, bu adamlar bana neden para kazandırmaya çalışıyor sorusu gelmemiş. para gider, aile beş parasız sefil...

Meşhur daire pazarlayanlar var. Daireyi satın al, acayip yüksek kirada garanti olarak veriliyor. bankaya yatırdığın paradan alacağın faizin 3-4 katı.!!!
Kimsede kardeşim bu kadar karlı ise, bina sahibi kendi kiraya verir demiyor... anlatılan masallara inanıyorlar...

(Yazının devamı)
Gelecek bu yöne doğru gidiyor. Kuantum fiziği ile Farklı bir evrene kapı açılmıştı. Ancak bu bilgi sınırlı sayıda bilim adamı ve meraklı arasında kapalı kalıyordu.

Kuantum bilgisayarların işlevsel hale gelmesi ile bu aşılacakmış gibi görünüyor.

Kuantum evrenini anlamak içinde bilinmesi gereken ilk şey kuantum dolanıklığını öğrenmek olduğu kanısındayım.

Dolanıklığı yukarda anlatmaya çalışmıştım. Bir madde, uzaklığa bağlı olmaksızın evrenin herhangi bir yerinde fiziksel bir değişim geçirdiğinde, aynı anda dolanıklık ile ona bağlı olan diğer maddede aynı değişimi aynı anda geçiriyor.

Uzaklığa bağlı olmaksızın aynı anda değişim geçirmesi, ışık hızından daha hızlı bir bağ olduğunu gösteriyor. Zaman denen şey yokmuş gibi.?

einstein bir zaman katmanının olduğunu söylemiş, tersi ispatlanmadığı içinde çoğu bilim adamı kabullenmişti. zaman katmanı kağıt gibi evrenle beraberdi, bu kağıdı bükersen zamanda ileri geri gidebilirdin. Böyle bir teorileri vardı.

Ancak düşünürler zaman denen şeyin olmadığını zaten binlerce yıldır biliyordu. Bilimin buna inanması için ispat gerekliydi.

Her ne kadar şu an için dillendirilmesede, aynı anda olan şey, zaman farkı olmadığını gösteriyor.

Zaman denen şey hafızadan ibaret. Zaman olgusunu yaratan şey, hafızamızdaki bilgi.

Her neyse konu zaman değildi aslında kuantum bilgisayarındaki aynı anda hem 0 hem 1 olma mantığını biraz anladım. Onun anladığım kadarını açıklayacaktım. Bir yazı daha açayım... yazdığım siteyede 4 günden fazla oldu sanırım ara vermiş oldum ancak bu dolanıklık olayını herkesin anlaması gerekir diye düşünüyorum. Bu olay geleceğimiz...

Bilim, tarih felsefe deyince herşeyi bırakıp peşine takılıyorum...

(Yazılma tarihi: 7 Mayıs 2017)

041069

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı