Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan
Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 29 May 18 - 03:52

Bu arada hala asp kullanılıyor.
Doğrusu bana ilginç geliyor.

Bende ilk asp ile başladım, .NET çıkınca hemen vb.NET i öğrendim ve geçtim. Sonra baktım C# ın desteği daha fazla ve yaygın, hemen C# a geçtim.
Bir kaç yıl ara verdim. Aklıma şu an yazdığım sitenin fikri gelince tekrar döndüm.

Önce gelişmeleri inceledim. baktım MVC yapısı epey yaygınlaşmış. Hemen araştırma yaptım siteyi MVC ile mi yoksa eski yapı webForm ile mi yazayım diye.
Epey bi açıklama okuduktan sonra webForm ile yazmaya karar verdim. Çünki hem yazdığım son site olması ihtimali çok yüksek, hemde hızlı yazmam gerekiyor.
MVC yi öğren, yazmaya çalış filan, webForm dan daha yavaş gidecektim. web form la ilgili elimde çok da kaynak var, mvc'de her şeyi sıfırdan yazmam gerekecekti.

O sebeple webform'la başladım. Şimdi keşke MVC ile başlasaydım diyorum ama o zaman microsoftun açıklamalarını okudum MVC bizim gelecekteki tercihimiz değil, hem webform hem de MVC ile devam edeceğiz yazmıştı. Ona güvendim.

Yani sonuçta demem o ki, yazılımda hızla yeni gelişmelere uyum sağlamak gerekiyor. O sebeple asp ile devam edenleri görünce şaşırıyorum.

Gelecek planlarımda bu siteyi Java yada MVC ye geçirme düşüncemde var.

Site tutarsa kesin ikisinden birine çevireceğim. Tabi aklımda olmayan başka bir seçenek de olabilir, internet yazılımının nereye gittiğine bağlı...

Deep learning - machine learning- neural network - Yapay zeka konusunu öğrenme hevesimde devam ediyor. O iş için çok çok az bildiğim C++ a odaklanmam gerekecek.

Belki yoluma C++ ile devam ederim...
hiç bilmiyorum ne olacak...

(18 Mart 2018)

011003

You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent SharesYukarı