Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 3 May 18 - 13:03

Buyrun 3 tane mantık sorusu. IQ ve EQ testi. Çarpma toplama gibi ilkokul matematiği bilmek yeterli.

Dünyanın en büyük üniversitelerindeki öğrencilerin çoğu -Yale ve Harvard da dahil olmak üzere- soruların doğru yanıtını bulamadılar. Başarı oranları ise %17’de kaldı.

1. Bir yarasa ve bir topun toplam fiyatı 1.10 TL’dir. Yarasa toptan 1TL daha pahalıdır. O halde topun fiyatı nedir?

2. 5 adet makine, 5 adet alet üretmek için 5 dakika harcıyorsa, 100 adet makineyle 100 adet alet üretmek ne kadar sürer?

3. Bir gölün yüzeyinde zambak yaprağı var ve her gün bu yaprak, bir gün önceki haline göre iki kat daha fazla alan kaplayacak şekilde büyüyor. Yaprağın gölün bütün yüzeyini kaplaması 48 gün sürüyorsa, gölün yarısını kaç günde kaplar?

Tabi benzer soruları daha önce çözmüş olmak avantaj sağlıyor. Özellikle 2. sorunun benzeri bizim ülkede çok yaygın.
(12 Ekim 2017)

43376

4 Comment
Buse Ö. Buse Ö.
3 May 18 - 16:08
Kafamı karıştırıyor bu zeka soruları 😂 10 kuruş mu topun fiyatı?? ikinci soru bence 5dk. üçüncü soru 47 gün olmalı. ikiye katlanıyor diyor hergün. demek ki yarısı bir gün öncesinden 47 gün yapar
Umut Bilir Umut Bilir
3 May 18 - 23:20
buse34 1. Sorunun cevabi 1,05tl olacak. Topun fiyati 5kuruşsa 1,05ten 5kuruş çiksa 1tl fark kalir öyle hesabet. İkinci soru bencede 5dk. Her makina 5dakikada bir tane üretiyor
Umut Bilir Umut Bilir
3 May 18 - 23:21
3.soruyada 47gün tabiki bunu herkes anlar hemen diye düşünüyorum 😀
İlayda Deniz İlayda Deniz
4 May 18 - 20:03
Benim vereceğim cevaplari vermişsiniz zaten
You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent Shares







Yukarı