Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Yaşam
@saglikli-yasam | 7 Apr 19 - 03:52

Organik Beslenin, Dünya Yaşasın!
Birinin diyetinde ve yaşam tarzında organik bir yeme düzenine uymayı seçmesinin birçok nedeni vardır. Organik gıdalar ve ürünler daha sağlıklı, yerel çiftçileri destekliyorlar ve çevreyi ve dünyanın doğal ekosistemini koruyorlar. Bunların hepsi önemlidir ve çocuklardan politikacılara ve bitkilerden hayvanlara kadar dünyadaki herkesi etkiler. Ancak, organik yemek ve yaşamanın önemli olmasının ve bütünsel refahla ilgili olmasının bir nedeni daha var. Çoğu zaman gözden kaçan bir bileşen, ama birçok yönden en önemlisi. Tam da dünyamızın her şeyden önce elden çıkmasına izin veren kapsamlı bir denetim eksikliği. İşte burada bütünsel sağlığın organik beslenmenin yollarından bazılarını yazıyoruz:

Yemeklerden çıkan sentetik kimyasalları, hormonları ve böcek ilaçlarını yok etmek gerekir. Vücudunuz bir tapınaktır ve organik yemek yemediğiniz zaman onu kimyasallar, böcek ilaçları, herbisitler, yapay GDO ürünleri ve sentetik hayvan hormonları ile kirletirsiniz. Kendinizi bir kan izleme sistemine bağlayın ve seviyelerinizin ne durumda olduğunu görün. Vücudunuza koyduğunuz maddelerin uzun süreli sağlığınız üzerindeki etkilerinden dolayı şok olabilirsiniz.

Gezegenimizi korumak, gelecek nesillere dünyadaki hayattan daha uzun süre zevk almalarını sağlayacaktır. Organik tarım ve üretim süreçlerinin damgasını taşıyan sürdürülebilir bir yaşam oluşturmak, çocuklarımız ve onların çocukları için yaşanılabilir bir dünya olması açısından önemlidir. Dedelerimizden miras olarak aldığımız bu doğal ve bozulmamış topraklar, zehirlenip karbon salınımlarından dolayı verimsiz bir hale geliyor. İşte bu yüzden organik yemek, sürdürülebilirliği ve sağlıklı çevre uygulamalarını destekleyici bir davranıştır.

Yerel çiftçileri desteklemek, sosyal ve ekolojik adalet olarak görülebilir. Yerel çiftçileri ve organik tarım uygulamalarını desteklemek, tümü bütünsel bir gezegen sağlığına uygun olan ekonomik eşitliği, arazinin sorumluluğunu ve temizlenmiş doğal ekosistemleri destekler. Organik çiftlikler bizi genetik olarak geliştirilmiş sentetik kimyasallardan korur. Bu yüzden en azından yapabileceğimiz bir şey var, organik çabalarını desteklemek.

Unutulmamalıdır ki vücudumuzu ve çevremizi temiz ve sağlıklı tutmak için her birimizin sorumluluğu var. Hem kendimiz için hem diğer insanlar için. Gelecek nesillerin bu dünyada daha rahat ve sağlıklı bir şekilde yaşaması da buna bağlıdır.

Organik Beslenin, Dünya Yaşasın! Birinin diyetind
01881

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı