FORUM SOSYAL SOHBET OYUN

Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Anlamlı Kısa Hikayeler Anlamlı Kısa Hikayeler
@kisa-anlamli-hikayeler | 18 Jun 17 - 14:03

Fil ve Halat
Bir adam fillerin yanından geçerken aniden durdu, bu büyük yaratıkların ön bacağına bağlı küçük bir ip ile tutulduğunu görünce şaşkına döndü.
Zincir yok, kafes yok, başka herhangi bir engel yok bu ipler dışında.
Fillerin her an o zayıf iplerden kurtulabilecekleri açıktı, ancak nedense birşey yapmıyorlar, hiç çabalamıyorlardı.

Adam, yakınlarda bir antrenör gördü ve yanına giderek neden bu hayvanların orada durduğunu ve kurtulmak için hiçbir girişimde bulunmadığını sordu.
Antrenör;
"Filler henüz küçükken, onları bağlamak için aynı boyuttaki ipi kullanıyorduk ve bu ipler o yaşta onları bağlı tutmak için gayet yeterliydi. Çok direnirlerdi fakat güçleri o ipten kurtulmaya yetmezdi.
Büyüdükçe koparamayacaklarına inandılar. Şuan ipin hâlâ onları tutabileceğine inanıyorlar, bu yüzden asla özgürlüklerine kavuşmaya çalışmıyorlar." dedi.

Adam şaşkına döndü. "Bu hayvanlar her zaman bağlarından kurtulabilirler, ancak yapamayacaklarına inandıkları için oldukları yere sıkışmışlar." diye mırıldandı.

İşte bizler de filler gibi bir şeyler yapamayacağımız inancına saplanıp kalıyoruz. Çünkü daha önce bir kez başaramadığımızı gördük ve yıldık. Belki de sadece başkalarının başaramadığını görerek yıldık.

Oysaki başarısızlık öğrenmenin bir parçasıdır; Hayat mücadelesinden asla vazgeçmemeliyiz...

14951

1 Comment
Zeynep028 Zeynep028
18 Jun 17 - 21:32
Çok güzel bir hikaye, insanlar da aynı böyle işte dediğiniz gibi. Değiliz deriz ama çoğumuzda vardir bu durum. Mücadeleyi birakmamak gerek...
You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent SharesYukarı