Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan
Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 9 Jun 17 - 00:33

Tercüme yazılımları hızla gelişiyor. Başka dil öğrenmeye ihtiyaç kalmayacak.

Yakında tüm dünya birbirini dil öğrenmeden anlayacak.

Google'ın Türkçe'ye tercümelerini 3-4 yıl önce anlayamıyordum, o sebeple İngilizceyi anlamaya çalışıyordum.
Ancak bu sene gördüm ki, Google tercümeleri çok iyi. Tabi bazı teknik istisnai sayfalar hariç. Oda düzelir ilerde.

Büyük ihtimalle, önümüzdeki yıllarda, başka dil konuşan insanlarla, kulaklık benzeri bir aletle anlaşabileceğiz. Biz Türkçe söyleyeceğiz, kulaklık anında İngilizceye veya diğer dillere çevirip ses olarak karşı tarafa iletecek. O dili bilmemiz gerekmeyecek. Aynı şekilde karşı tarafta Türkçe bilmesi gerekmeyecek.

Bu durum aynı zamanda ingilizcenin yayılmasını da durduracak.

Şu an hayvan dilleri üzerinde de çalışıyorlarmış. Örneğin yunusların konuştuğunu insan diline çevirecekler. İlginç değil mi?

Yunus size "Len denyo atmasana pet şişeyi denize lavuk, bak gelmiim oraya" diyebilecek...

Elektirikli arabalar batıda ve çinde hızla yayılıyor.

Geçen yıl renault un küçük elektrikli otomobili en çok satanlar arasındaymış. Adı zero muydu neydi. Ortalama şehir içi sadece 100-150 km kadar gidiyor. Menzil az ama çok satmış, fiyatta yüksek, bizim paramızla orta sınıf üstü araba fiyatı.

ABD de TESLA firmasının ürettiği elektrikli araçların menzili ise çok daha yüksek, 450 ve 600 km civarında. ABD de kendi sınıfında FORD firmasından daha çok satmaya başlamış.

Benim şaşırdığım yön ise, TESLA firmasının sahibi Elon Musk yahudi değil... Sanırım değil... epey bi internette araştırdım, batıda tüm dev firma sahipleri yahudidir, bir kaç istisnada yahudiye biat ettiği için sağ bırakılmıştır.

Elon Musk ya yahudi değil, yada çok gizli yahudi... Şu an şirketin yönetim kurulu ile sorunu var, sanırım Elon Musku devirmeye çalışıyorlar. Buda yahudi olmadığı düşüncesine uygun... belkide yahudidir, yoksa bu kadar yükselmeden şirketi yahudiler satın alırdı yada batırırlardı...

Diyeceğim şu ki, bu Tesla şirketi bir elektrik üreten çatı yapmış. Tüm evin elektriğini karşılıyor. Süper değilmi. Herkesin alabileceği fiyatlara indiğinde, petrole, dolayısı ile araplara, ruslara, abd lilere bağımlılık tüm dünyada biraz daha azalacak.

Elektriğin yükselmesi demek abd'nin ve Rusyanın düşmesi demek...

Web'de karanlık web denen bir bölüm var ve aydınlık kesimden çok daha geniş yer kapladığı söyleniyor.

Dark web diye isimlendirilen bu kısmı arama motorları indekslemiyor, sonuçlar listesinde web in karanlık yüzünü göremiyorsunuz.

Direk adresini bilip girmeniz, yada özel tarama motoru kullanmanız gerekiyor. Girmenizin de size bir faydası olmadığı söyleniyor.!!! ne demekse artık.

(Yazılma tarihi: 12 Mayıs 2017)

131132

1 Comment
İlayda Deniz İlayda Deniz
10 Jun 17 - 14:11
Ben google translate kullaniyorum. Çok güzel çeviriyor. Dediğiniz gibi eskiden çok da iyi değildk ama şimdi baya gelişti
You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent SharesYukarı