Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 10 Mar 19 - 15:56

Az önce Sri lanka'dan arandım. :D Sanırım Afrika'da bir ülke.
Genelde Bulgaristan'dan aranırdım.

Alan kodu +144 le başlayan aramayı gördüm, bilmediğim alan kodu olduğu için ABD deki yeğenim olabilir diye açmak istedim ama hemen kapandı.
işkilli bir vatandaş olduğumdan, geri aramak yerine internette 144 alan kodunu araştırdım. sri lanka'nınmış.

Ya yanlış aradılar dicem ama bi kaç kez çaldırıp kapatma, dolandırıcıların kullandığı yöntem. Bi ara Bulgaristan'dan sürekli çaldırıp kapatıyorlardı.

Peki nasıl dolandırıyorlar.?

Ben geri arayıp konuşsaydım, konuştuğum süre kadar çok yüksek tarifeden benim telefon faturama ek gelecekti. Ay sonu telefon faturam en az bi kaç yüz TL fazla gelecekti. Çok konuşursam belki binlerce TL.

Aynısını bu ülke içindekilerde yapıyorlar. 08 le başlayan ücretli hatları kullanıyorlar. Geri arayıp konuşursan, olayı anlayana kadar yüksek ücretten sayaç çalışıyor. Karşı taraf mutlaka konuşmayı bi şekilde uzatmaya çalışacaktır, yada santral seni bekletecektir.

Bilmediğiniz numaradan aranmışsanız, ve çaldırıp kapamışsa, geri aramadan önce internette araştırın derim ben. Hatta geri aramayın.

Peki benim telefonu nasıl buldular.? İnternette hiç bir yerde yok.? Belki deneme yanılma belki bizim telNoları mail adresleri satan turkcell, vodafone, ttelekom gibi firmalar yüzünden. Firmalara bireylere numaraları satarsan eni sonu dolandırıcıların eline geçer.
(31 Mart 2018)

041265

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı