Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 18 Feb 19 - 18:48

Arada benim bankayı yazıyorum, kendi üzerimden milleti nasıl soyduklarını anlatmaya çalışıyorum.

Geçen yıl için, devlet enflasyonu kaç açıkladı. %12
bankalar geçen yıl kârlarını ne kadar artırdı. %30.9

enflasyonun üzerinde %21 fazladan gelir elde etmişler. Türkiye'nin en çok kazanan kuruluşları bunlar. Direk üretim yapan kuruluşlarda değil.

Peki doyuyorlar mı. Hayır.
bankaların farklı isimlendirdikleri bir hesapları var. benim banka TEB marifetli hesap diyor.

Büyük paran yoksa ve arada paraya ihtiyacın oluyorsa, arada sırada biriktirdiğin parayı çekmek istersen uzun vadeli faize yatırmıyorsun, günlük faiz hesaplayan marifetli hesaba yatırıyorsun. Her gün ister para ekle ister al.

Hesapladım en son %6.6 yıllık faiz veriyordu marifetli hesaptaki parana. İnternetten 3 ay 1 yıl gibi bir vadeye yatırırsan %8 veriyordu. Yani pek fark yoktu.

Bu aç gözlü haramzadeler bir kural çıkardılar geçen aralıkta. Marifetli hesapta paran varsa, vadesizde sürekli 2.500 TL tutmak zorundasın.

%6.6 düşük faiz verdiği yetmiyor, her yerindeki tüyleri yolmak istiyor. kan emen sülük gibi. kesip atmazsan senin kanını emip bitirip seni öldürene kadar durmaz. Sen ölünce oda ölecek ama hayvan olduğundan farkında değil.

Senden %6.6 ile aldığı parayı %22 kredi ile satıyor. taş atıp kolu yorulmuyor. Kredi kartına faiz yaptırdıysan daha yüksek.

Kafamız hesaba bastığından hemen gittim marifetli hesabı kapadım ve internetten FON aldım. Yine aynı banka ama bu sefer FON.

3 ay geçti aradan, baktım marifetli hesaptan kazanacağım paranın 2 katını kazanmışım. Büyük para değil ama miktarı önemli değil. Ülke nasıl sömürgecilerin eli altında bunu anlatmaya çalışıyorum. Tüm bankalarda faizler kurallar yöntemler aynı. Hangisine gitsen aynı oranda soyulursun.

Peki ben eğitimli olduğum için ve para piyasalarından az çok anladığım için kendimi azda olsa koruyabiliyorum. Peki ya ülkede herkes kendini koruyabiliyor mu.?

Koruyan kesim en fazla %40 dır. Onlarda ülkeyi soyanlar, vergi kaçıranlar, devlet ihalesi alanlar, devlet ürünlerini kaçak kullananlar, devlete ve banka gibi haramcı kuruluşlara verdiğinden daha fazlasını almayı becerebilenler filan. Onlarda diğer haramcılar aslında.

Peki ben FON a yatırıp yıllık %6.6 yerine %12 gelir elde ettim de kurtuldum mu.

tabi ki hayır.

Benim enflasyonum her yıl en az %20.
Maaşıma geçen yıl %11 zam yapıldı, bankadaki azcık param %6.6 arttı, bu sene %12 artacak ama bu seneki enflasyonum en az %25 olacak.

Ekstra gelir elde etmezsem her sene fakirleşmeye devam edeceğim. Yetmiyor fakirleştiğin için daha ucuz ürünler almaya başlıyorsun, daha ucuz ürünler katkı maddeli GDO lu kanserojen ürünler.

Hasta oluyorsun. hastaneye git, ilaç katkı payına bir kaç ay önce %40 zam yaptılar. 20 sene önce bedavaydı. Şimdi suriyeli 3milyon kişiye bedava sana kazık fiyata. milletvekiline de bedava hemde yurtdışı özel hastaneler dahil. Adam organına çubuk taktırsa parası senden çıkıyor ama sen hasta olup sürünsen katkı payı ödüyorsun.

Soyanlar zenginleşecek, soyulan %60 fakirleşecek...

yahudilerin kurduğu dünya düzeni böyle.
(29 Mart 2018)

05845

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı