Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 18 Feb 19 - 18:41

FaceBook un son olayını detaylı yazmıştım. Bilgilerinize erişim izni verdiğinizde, sms'lerinizi, konuşmalarınızı, kamera görüntülerinizi, paylaşımlarınızı, beğenilerinizi istifleyip sizin karakter analizinizi yapıyor.

Facebook'ta Yeterince aktifseniz, %95 oranında doğru sonuç çıkarıyor. Mesela 300 beğeni yaptınız mı, sizi çözüyor.

Korkularınızı ve zaaflarınızı öğreniyor. Sonra bunu bizi yönlendirmek için kullanıyor. Sürüsünün bir parçası oluyoruz. Özgür seçimler yaptığımızı zannederken, koyundan farkımız kalmadığını farkedemiyoruz.
Tirajikomik tarafı da kendimizin zannettiğimiz o fikir için savaşmaya da hazır oluyoruz, başkaları ile kavga ediyoruz.

faceBook tan kurtulsanız, diğer sosyal sitelerin eline düşüyorsunuz. hele genç seniz kurtuluşunuz yok, çünki arkadaşlarınız sosyal sitelerde size hava atarken siz ben yapamıyorum diyemezsiniz.

Ben diyorum, rahatsızda olmuyorum ama gençken bende diyemezdim herhalde. her neyse konu ben değilim, beni niye karıştırdınız onuda anlamadım, gözüm üstünüzde.

CepTelinizde faceBook taki verdiğiniz izinleri iptal edebilirsiniz.

ayarlar - uygulamalar - facebook - izinler - den
mikrofon, sms, kamera, telefon gibi istediğiniz izinlerini kaldırın.

Bu izinleri varsa, konuşmalarınızı, sms lerinizi, kamera görüntülerinizi, paylaşımlarınızı istifler ve analize sokar.

2 yıl kadar üye olduğum spor kulübü sebebi ile faceBookta aktif oldum. 5 sene kadar önceydi bu.
arkadaşlarım oyun oynayınca hemen bana da bildirim geliyordu, Leyla oyun oynadı senide davet ediyor diye. Bende anlamazdım oyun programlarının ne halt yediğini, bana gelen bildirimden Leyla'nın haberi yok tabi. "Vay" derdim "Leyla da beni istiyor, dayanılmak olmaz kolay değil."

Oyuna girmek istediğimde, program benden izinler isteyince vazgeçiyordum. Hiç bir zaman hiç bir oyuna, bilgilerimi alması için izin vermedim. detay açıklaması çok rahatsız ediciydi. "bu oyun sizden arkadaş listenize erişim izni istiyor" gibi açıklamalar mevcuttu. Arkada yatanı hemen anlıyordum tabi ve oyun oynamıyordum.

Ama millet oynamış.
(29 Mart 2018)

04929

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı