Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 1 Feb 19 - 22:00

Telefon dolandırıcılarını yazmıştım. Polise de şikayet etmiştim. Polisten cevap olarak, önce seni dolandırsın sonra şikayet edersin tarzında bir cevap gelmişti. halbuki açık dolandırıcılar.

Yani gece yarısı herkes uyurken evinde tanımadığın bir adamı ve açık camı görsen, bu hırsız demez misin.? Tutuklamaz mısın.?

Yeni kanunlara göre illa televizyonu alıp evden çıkacak, sende televizyonum çalındı diye polise gideceksin. Ondan sonra sürün dur, polisi ilgilendirmiyor. Hırsıza vursan da cezayı sen alırsın. Önce o vuracak, onun vurduğu şiddette sen vuracaksın, o yumrukla saldırmış, sen dövüşçü değilsin tabancan var ateş etmişsin, ayvayı yedin.

Bunu düşünüp tabancaya ellemedin hırsızla boğuştun, dayağı yedin. Elini kolunu bağladı karına kızına da bi güzel ... yanaklarından öptü, sonra paraları arabanın anahtarını aldı gitti...

İşte o zaman polise gidebilirsin. Hırsızı silahla vursan yada bişey çalmadan polise gitsen, biz nereden belli senin elini bağlayıp karını kızını yoklayacağı. Senin hayatın, karının kızının ailenin hayatı kararmışsa, kısmet fıtrat der geçer gidersin.

Her neyse. 30000 kredi 36 ay taksit diye mesaj gelmişti. yazmıştım bunu. Polis olsam direk tutuklarım bunları eğer banka değillerse.
Polis beklemiş dolandırmalarını. 10 milyon dolandırmışlar, 25bin kişi para kaptırmış. Şimdi hırsızları hapse atıp, harcamadılarsa paraları bulup geri verecekler.

Hırsızların ilk işi aldıkları paraları aynı anda lüks eşya ve pavyona yatırmak. Artık ne kadar geri kaldıysa. Birde mahkeme avukat paralarını düş...

Sistem böyle. Ülkede ne doğru ki?
(Yazma tarihi: 23 Mart 2018)

041206

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı