FORUM SOSYAL SOHBET OYUN

Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 5 Jun 18 - 19:12

Aile hekimine ilaç yazdırmaya gittim, 10 yıldır aynı hekime gidiyorum programcı olduğumu biliyor.

Şimdi doktor deyince nasıl her hastalığı biliyor sanıyorsak, programcı denince hemen "ya modemimde şu ışık yanmıyor" diye konuşmaya geçiyorlar.
Halbuki bende modem yazıcı yada bilgisayarda arıza olunca servise götürüyorum.

Aile hekimi excel'de bi dosyayı kağıda ortalayamamış, bana dedi, bende bi bakayım dedim ama 10 yıldır excel yüzü görmemişim.

Bi kaç dakka baktım ne sayfa yapısını ne yazıcı ayarlarını bulabildim, Hotmail içinde açmış, bişey anlayamadım, bunu kısa sürede yapamam dedim kalktım. Kendi işim olsa uğraşır eni sonu hallederim de, orada gelen giden var.

Excel'in aynısını yaz desin yazayım, ama excel kullan deyince işler değişiyor.

Hiç bir dile hakim değilim, programcılık bölümlerinde uzman değilim... O zaman nasıl o kadar büyük firmalarda çalıştım.? Bana niye maaş verdiler, niye durmadan iş teklifleri aldım.???

Proje üretirim. Benim olayım o. Proje üretme konusuna hakimim. Herkese kuantum fiziği gelen işleri ben kafamda hemen canlandırabiliyorum.

Proje analiz ve tasarlama konusuna hakimseniz, dil fark etmiyor. herhangi bir dilde oturur yazarsınız.

Tabi en az bir dili öğrenmiş olmanız gerekir. Bir dili ortalama biliyorsanız, proje üretmeye yatkın kafanız varsa, hangi dilde olursa olsun fark etmez proje yazarsınız, hem de ortalamanın üzerinde.
İlgili dilin kitabını alır, bildiğiniz işlerin o dilde karşılığını bulursunuz. Şimdi internet var, kitapta çok gerekli değil ama olmasında fayda var.

Netçede aile hekimi arkamdan "bide programcı olacak" dediyse şaşırmam. Aslında uğraşıp halletmeden masadan kalkmasa mıydım.?
(23 Mart 2018)

22580

2 Comment
Umut Bilir Umut Bilir
8 Jun 18 - 11:13
Beni kuzen elektrik mühendisi biz de prizleri ona tamir ettiriyoz nevar bunda 😂
Umut Bilir Umut Bilir
8 Jun 18 - 11:15
Askerlik yapan bilir. Komutan soruyor ehliyeti olan var mi diye. El kaldirdiğin zaman sana araba yikama görevi veriyor 😂
You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent SharesYukarı