Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Anlamlı Kısa Hikayeler Anlamlı Kısa Hikayeler
@kisa-anlamli-hikayeler | 17 Mar 18 - 23:44

Kırık Su Kovası
Çin'de bir su taşıyıcısının omuzlarında taşıdığı bir direğin her iki ucuna asılı iki büyük kova vardı. Kovalardan birinde bir çatlak vardı. Diğer kova ise mükemmeldi ve her zaman eve su dolu bir şekilde gelirdi. Dereden eve doğru olan uzun yürüyüşün sonunda kırık kova ise sadece yarım dolu gelirdi.

Tam iki yıl boyunca bu böyle devam etti ve adam sürekli eve bir buçuk kova su ile gitti. Tabii ki mükemmel olan kova kendisiyle gurur duyuyordu. Ama zavallı kırık kova kendi kusurundan dolayı utanıyordu ve ne yapacağını bilmiyordu.

Acı bir başarısızlık olarak algıladığı iki yıldan sonra, su taşıyıcısıyla dere kenarında konuştu.
- "Kendimden utanıyorum, bendeki bu kusur, evine yarım kova daha az su gitmesine neden oluyor."

Su taşıyıcısı kırık kovaya şöyle dedi:
- "Yolun sadece sana bakan tarafında rengarenk çiçeklerin olduğunu fark ettin mi? Bunun sebebi sensin. Çünkü kırık olduğunu her zaman biliyordum. Bu yüzden yolun sana bakan tarafına çiçek tohumları ektim. Ve sen de her gün o yoldan geçerken o tohumları suladın. İki yıl boyunca masamı süslemek için bu güzel çiçekleri topladım. Eğer sen böyle olmasaydın, bu güzellik olmazdı."

İşte böyle dostlarım. Hayatımızdaki eksiklere veya kusurlara üzülüp kederlenmek yerine onları iyi kullanmayı bilirsek belki de daha mutlu bir hayat yaşarız. Sevgilerle...

042160

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı