Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Ceptekiler Ceptekiler
@ceptekiler | 9 Feb 19 - 22:54

MIM: Hangisini tercih edersin?
Blog sahipleri arasında şu an popüler olduğunu öğrendiğim "Hangisini tercih edersin?" isimli mim aktivitesine Anıl Çağlıyan (anilcagliyan)'ın Seninlekazanalim.com sitesi üzerinden daveti üzerine Ceptekiler.com olarak geri dönüş yapmak amacıyla yazıyorum bu yazıyı. Bu tür çalışmalara pek ilgim olmasa da Anıl arkadaşımızı kırmayıp ilk ve belki de son kez böyle bir aktiviteye katılıyorum.

Her ne kadar Ceptekiler.com bir blogdan ziyade sosyal ağ sitesi olsa da bir bakıma kişiler arası iletişimi kolaylaştıran bir mini blog olarak belirtilebilir. Şimdi soru ve cevaplara geçelim... :)

Hangisini tercih edersin?
1- Uçabilme yeteneğinin olmasını mı, su altında nefes alabilmeyi mi?
Tercihim uçabilme yeteneği. Su altında nefes alabilme yeteneğiyle okyanusların dibindeki muazzam hayatı çok yakından görebilmek ve bir balık adam olarak çok farklı bir hayata geçiş yapabilecek olsam da sanırım yüzme ile aram pek iyi değil. Ayrıca günümüz şartlarında işime pek yarayan ve bana uygun bir durum değil. Yeryüzünde de görülebilecek güzellikler bir hayli fazla. Kolay ulaşım her zaman tercihim olmuştur.

2- Sonsuza dek etrafının kitapla çevrili olmasını mı, evcil hayvanlarla çevrili olmasını mı?
Tercihim evcil hayvanlar. Aslında biraz kararsızım bu soruda. Etrafımın bilgi dolu kitaplarla çevrili olması da çok hoş olurdu. Ayrıca hayvanlara bakma konusunda pek istekli değilim. Ama aklıma rengarenk kuşlar, tavşanlar, kaplumbağalar gelince tabiat sevgim ağır bastı. Uzun süre kitap okumaktan sıkılırım belki ama hayvanlardan da öğrenebileceğim çok şey var. :)

3- Büyük ellere sahip olmayı mı, yoksa büyük ayaklara sahip olmayı mı?
Mantıklı olanı el olur bence. Büyük ayaklarla koşmak ve yürümek ayrı bir sıkıntı. Çok büyük ellerle de çalışmak sorun olabilir belki ama soruda ne kadar büyük olacağı belirtilmemiş. Normal şartlarda ayaklardan daha avantajlı olacağı kesin gibi.

4- Geriye kalan hayatının tamamında çay içmeyi mi, kahve içmeyi mi?
Tercihim çay. Normalde sütlü kahveyi çaydan daha çok severim. Tabi soruda sütlü kahve değil de sadece kahve yazınca işimi garantiye almak istedim. Ayrıca ömür boyu kahve içmek bıktırabilir ama çaydan bıkacağımı sanmıyorum. Sütlü kahveyi seçip arada çay içemez miyim? :)

5- Saçsız, tüysüz olmayı mı, yoksa çok kıllı olmayı mı?
Soru çok ama çok uçuk. Zihnimde canlanan manzarayı görmek istemezsiniz... Kıllı tabirinden kasıt bir şempanze gibi mi? Saçsız tüysüzden kasıt kaş, kirpik ve sakalın bile olmaması mı? (Düşünemedim!) Ama hijyen güzeldir deyip saçsız ve tüysüzden yana kullanıyorum tercihimi.

6- Sınırsız döner mi, yoksa sınırsız kokoreç mi?
Kokoreç. Açıklama gereği duymuyorum.

7- Ölüm saatini bilmeyi mi yoksa nasıl öleceğini bilmeyi mi?
Aşağı tükürsem bıyık, yukarı tükürsem sakal (evet baş aşağı duruyorum). Her ikisini de bilmek istemezdim ama sanırım en faydalı olanı ölüm saatini bilmek. Bavulumu hazırlardım en azından. Hazırlıksız yakalanmak istemem.Tabi saatten kasıt gün-ay-yıl şeklinde detaylı tam tarih de olursa işime yarar. Yoksa sadece saat 01.00 diyeceklerse kim bilir belki yarın belki yarından da yakın. Bilmenin anlamı kalmaz.

8- 500 yıl gelecekte yaşamayı mı, yoksa 500 yıl geçmişte mi?
Geçmişte diyecek olan kişiler var mı ki? Gerçi bir ihtimal 500 yıl sonrası 500 yıl öncesinden beter de olabilir ama kendi hayallerimle oynamayayım şimdi. Tercihim 500 yıl sonra olan 2519 Türkiye'si. Bir başkadır benim memleketim... :)

9- Her yıl yenilenen tek seferlik uluslararası bir uçuş bileti mi, yoksa yurt içinde geçerli sınırsız uçak bileti mi?
Uçabilme yeteneğim varken ben uçağı neyleyim? Dolar almış başını gitmiş, yurt dışında yiyecek ekmek bulamam. Bari yurtiçinde haftasonları gezerim diye hakkımı yurtiçi sınırsız uçuştan yana kullanıyorum.

10- Dişsiz olmayı mı, yoksa saçsız olmayı mı?
Dişsiz olursam bana zarar, saçsız olursam bana bakanlara. Bencil olayım biraz, atın ölümü arpadan olsun. Dişsiz olacağıma saçsız olurum diyeceğim ama zaten tercih hakkı tanınmadan durum gerçekleşmiş gibi. Şuan pek fark edecek gibi değil saçsızlığı tercih etmem. :))

Çok şükür sorular bitti. Bu soruları kim hazırladıysa böyle? Umarım CIA yoktur işin içinde. Tüm bloggerlar fişlendi, aralarına ben de kaynadım tabi. Bu paylaşımı arama motorlarına kapatsam mı ne yapsam... :)

10 Comment | 8 Like | 174 Click

10 Comment
Özgeli 1 gün Özgeli 1 gün
9 Feb 19 - 23:43
Haha çok eğlenceli olmuş gülerek okudum. Hele son cevapta koptum 😂😂
Ceptekiler Ceptekiler
10 Feb 19 - 00:55
ozgeli1gun beğenmene sevindim :)
Ceptekiler Ceptekiler
10 Feb 19 - 00:56
Bu arada Anıl'ın ilgili konusu bu:
ceptekiler.com/anilcagliyan/2247
Anıl Çağlıyan Anıl Çağlıyan
10 Feb 19 - 17:48
katıldığın için teşekkürler cevaplar güzelmiş :) Sende benim gibi açıklamışsın. Bazı bloggerlar direk kısa cevap vermiş. Eline sağlık.
Ceptekiler Ceptekiler
10 Feb 19 - 21:06
anilcagliyan Öyle mi, ben blogger olmadığım için ilk defa senden görüp okudum bu olayı. Araştırma gereği de duymadım pek. O yüzden direkt senin yazından esinlendim. Ama bence de açıklama olması gerek. Hem yazı daha eğlenceli oluyor, hem de tercih yapmak dışında sebep de belirtilip verilen cevabın neden yanlış cevap olmadığı belirtilmiş oluyor ve okuyan kişinin yanlış anlamasına engel oluyor. İyi düşünmüşsün o zaman :)
Anıl Çağlıyan Anıl Çağlıyan
10 Feb 19 - 22:39
ceptekiler Vallah bende kaç aydır bu işler ile uğraşıyorum ama ilk kez karşılaştım :D Farklı insanlar ile iletişime geçince bu tarz şeyleri öğrenebilirmuşsun.
Aşık Ali Aşık Ali
11 Feb 19 - 11:00
Güzel ve eğlenceli olmuş elinize sağlık
Adanalı Yunus Adanalı Yunus
11 Feb 19 - 22:59
Çok iyi olmuş eline sağlık güldürdün okurken 😁
Hayata Gülümse! Hayata Gülümse!
12 Feb 19 - 12:15
Site sahiplerinin kendi dünyası varmış. Kendi aranızda aktivite ha 😁
Ceptekiler Ceptekiler
25 Feb 19 - 22:57
Teşekkürler herkese :)
You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent Shares

News, entertainment, information, chat and more...Yukarı