FORUM SOSYAL SOHBET OYUN

Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Sedir Ağacı Fan Sedir Ağacı Fan
@sedir-agaci | 5 Jun 18 - 19:04

(Bir önceki yazının devamıdır)

3000 yıl önce devlet sistemi çok gelişmiş olmadığından polisle savcıyla toplumu düzgün tutabilmenin imkanı yokmuş ki dinler çıkmış. şempanze ve makaklar sürüye tam bağlılık gösterdiklerinden, din sürüsü oluşturmak mantıklı gelmiştir.

Şimdi ise devlet var, doğruyu yanlışı öğreten okullar var ve yanlışa saptığında cezalandıran kurumlar var. Bu eğitim kurumları ve cezalandırma kurumları aynı zamanda adaleti de eşitliği öğretip gerçekleşmesini sağlıyorlar.

Hali ile devletin düzgün işlediği ülkelere bakın, din oralarda çok az etkindir.

Ama devletin soyguncu kayırmacı olduğu ülkelere bakın, oralarda din çok etkindir.

Bugün adalet sisteminin çok iyi işlediği kuzey ülkelerinde, isveç norveç danimarka'da din adına pek bir şey bulamazsınız. Yeni nesillerin ateist olduklarına dair bir yazı okumuştum ama oran aklımda değil...

Nuh tufanı amerika yerlileri maya'larda da var. Mayaların kültürü ne zaman oluşmuş, hangi tarihte bu destan oraya gelmiş... net bişey henüz yok. En azından bende yok...

Yeni gelişmeler hep benim teorimi doğrular nitelikte.
tabi teori bir tek bana ait değildir, mutlaka dünyada pek çok bilim adamı benden daha sağlam delilli bulgulara sahiptir, ancak onların sesi pek çıkmadığından öğrenemiyoruz.

Söylediklerim tamamen kendi araştırma ve gözlemlerime dayanır. 30 yılda oluşmuştur ve belki onbinlerce makale okumuşumdur.

(22 Mart 2018)

00512

You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER


Other Shares

Recent SharesYukarı