FORUM SOSYAL SOHBET OYUN

Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC


Gündemden Karışık Haberler

Mehhat
12-oct-2019 23:13

Gün içinde gördüğüm, okuduğum haberlerin özetini paylaşacağım ve elimden geldikçe güncel tutacağım bir özet haber konusu olarak dursun burada...

#guncelhaberler #gundem #haberler #haber

295 tıklanma
Yorumlar 19
Mehhat Mehhat
12 oct 19 - 23:15
Arap Birliği, 'Barış Pınarı Harekâtı'nı, 'Arap ülkesinin işgali ve egemenliğine saldırı' olarak niteledi. Irak Dışişleri Bakanı Muhammed Ali Alhakim, Suriye'nin tekrar Arap Birliği'ne üye yapılması için çağrıda bulundu.
#siyasihaber #barispinariharekati #arapbirligi
Mehhat Mehhat
12 oct 19 - 23:17
Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan gıda teröristlerini afişe etti. Bir restoranın kullandığı köfte harcında domuz eti tespit edilirken bir başkasının sattığı zeytinyağında trans yağ asitleri bulundu.
Mehhat Mehhat
12 oct 19 - 23:18
Geçen yıl yokluktan pahalanan ürünler bu yıl fazla ekimden dolayı bollaştı. Türkiye’de patates üretiminde ilk sırada yer alan Niğde’de bu yıl yaklaşık 260 bin dekar alanda 1 milyon ton ürün bekleniyor. Üreticiler bu yıl da tanzim satış çadırlarının kurulmasını istiyor.
Mehhat Mehhat
12 oct 19 - 23:41
AB üyesi, batı sınırı komşumuz Bulgaristan Başbakanı Borisov, "Brüksel Türkiye’ye karşı bu saldırgan tavrını bir tarafa bıraksın. Brüksel uzak, Türkiye sınırı ise hemen yanı başımızda ve Türkiye’de 4 milyon göçmen bekliyor" ifadeleriyle Türkiye'ye destek oldu.

Bu nasıl bir açıklamadır. Adamlar sınır kapılarını açıp Suriyelileri üzerlerine salacağımızdan korkup bize destek oluyor. :D
Mehhat Mehhat
13 oct 19 - 21:52
Taksiciler odası başkanı: "İnsanlar özel arabalarını korsan taksi gibi kullanıyor. Kendi arabasında annesini, babasını, çocuklarını taşıyorlar. Devlet buna izin vermemeli. Sadece araç sahibi aracında yolculuk yapmalı, diğerleri taksi kullanmalı."

Şaka gibi... Belki de şaka... Şaka mı?
Mehhat Mehhat
18 oct 19 - 12:47
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta olaylar başladı. Gösterilerin whatsapp görüşmelerine vergi getirilmesi yüzünden çıktığı söyleniyor.
Mehhat Mehhat
24 oct 19 - 07:11

Merkez Bankası, faiz kararı için yarın toplanacak.Merkez Bankası bugün Para Politikası Kurulu’nu (PPK) topluyor. Son 3 toplantıda 7.5 puan indirdi...

Merkez Bankası'nın indirim yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. En iyimser tahminler 100 baz puanda ağırlık kazanıyor. Ancak kur stabil giderse 150 baz puanlık bir indirimin de gelebileceği konuşuluyor. Piyasada 250 baz puana kadar beklenti bulunuyor. PPK'nın bir sonraki toplantısı 12 Aralık tarihinde yapılacak.

Merkez Bankası faizlerde indirim sürecini temmuz ayında başlattı ve 25 Temmuzda 425 baz puan indirdi. Böylece %24 olan faiz oranı %19,75 oldu.

Ağustos ayında yapılan ikinci toplantıda ise indirim 325 baz puan oldu ve faiz oranı %19,75'ten %16,50'ye indirildi.

Medley Global Advisors Direktörü Nigel Rendell, AA'ya yaptığı açıklamada bugün (24 Ekim'de) yapılacak toplantıda politika faizini 200-250 baz puan indirerek %14 - %14,50 seviyelerine düşürebileceğini söylemişti.
Mehhat Mehhat
24 oct 19 - 15:28
6 yıl boyunca ayıların cinsel organını yedi, sonunda yakalandı!
"AYI PENİSİNİN CİNSEL GÜCÜ ARTIRDIĞINA İNANILIYOR"
Hindistan'ın Gujarat eyaletinde ayıları öldürüp cinsel organlarını yediği öne sürülen bir avcı gözaltına alındı.
Mehhat Mehhat
26 oct 19 - 12:45
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB),Para Politikası Kurulu (PPK) ekim ayı faiz kararını açıkladı. Banka politika faizini 250 baz puan indirerek yüzde 16,00'den yüzde 14,00'a çekti.
Mehhat Mehhat
26 oct 19 - 16:57
Çiftlikbank dolandırıcılığının ardından şimdi de Kazbank skandalı patladı. "Kaz çiftliği kuracağım" diyen Ahmet Nurettin Çelik 250 kişiden 5 milyon TL topladı.
Mehhat Mehhat
27 oct 19 - 09:49
Yeni vergi düzenlemesi Meclis'te
Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınmasını hedefleyen kanun teklifi ile vergi mevzuatının daha adil, etkin ve anlaşılır bir yapıya sahip olması amaçlanıyor.
Mehhat Mehhat
27 oct 19 - 11:59
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, devrim niteliğinde bir düzenlemeyle ruhsata aykırı olarak yapılan yeni binaların tapu kayıtlarına ‘satılamaz ve kiralanamaz’ şerhi koyacak.
Mehhat Mehhat
27 oct 19 - 19:54
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çukur ve Adana Sıfır Bir adana dizileri için sert eleştirilerde bulundu. 'Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor' dedi.

Ağzına sağlık... Umarım yayından kaldırırlar. Öyle saçma sapan mafya filmleriyle zaten iki gram beyni olanlar iyice kendini birşey sanmaya başladı. Çevremde de var öyle çukur isimli diziye özenip dayılananlar. Umarım tükenirler...
Mehhat Mehhat
31 oct 19 - 01:37
Final sezonuyla hayal kırıklığı yaratan Game of Thrones'un yeni dizisinin ismi belli oldu. Yeni dizi Game of Therones'dan 300 yıl öncesini ele alacak ve adı da House of the Dragon olacak!
Mehhat Mehhat
5 Nov 19 - 02:53
Haftada 4 gün çalışılan Microsoft Japonya'da verim yüzde 40 arttı

Geçtiğimiz ağustos ayında, haftada 4 gün çalışma sistemine geçen Microsoft Japonya, 4 günlük çalışma haftası denemesinin sonuçlarını açıkladı. Çalışanlar tarafından oldukça benimsenen uygulama ile insanları şaşırtan, kısaltılmış haftada gerçekleştirilen daha kısa ve daha verimli toplantılar sayesinde, şirket veriminin neredeyse yüzde 40 oranında artmış olması oldu.

Kaynak
Mehhat Mehhat
6 Nov 19 - 20:50
Fatih’te 4 kardeş geçim sıkıntısı nedeniyle intihar etti. 600 TL'lik elektrik faturası borcu olan kardeşlerin cenazelerinin evden çıkarılmasının ardından hazır bekleyen BEDAŞ ekipleri ilk iş elektriği kesti

Fatih'te 4 kardeş yoksulluktan intihar ediyor. Şunun filmini izlesen berbat halde çıkarsan salondan, dizisini izlesen tv karşısında mahvolursun. Ama dizi film değil gerçek işte. Milletin gerçek hayatta geldiği noktaya bak, insan diyecek laf bulamıyor.

Biri müzik öğretmeni, biri kurye, diğerleri işsiz.
Maddi sıkıntılara ilave öğretmenin maaşına haciz geliyor.
Cenazelerin evden çıkarılmasını bekleyen elektrikçiler 2 aydır ödenmeyen fatura yüzünden elektrikleri kesiyor.
Mehhat Mehhat
19 Nov 19 - 14:29
Su arıtma cihazları tüm mineralleri öldürüyor!
Uluslararası Su ve Sağlık Kongresi'nde konuşan Prof.Dr. Zeki Karagülle su arıtma cihazlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sürekli ve düzenli şekilde arıtılmış su kullanımının risk yarattığını söyleyen Karagülle'ye göre tüm minerallerinden arıtılmış su tüketimi kalp, damar ve kemik sağlığı problemlerinden diş çürüklerine ve hatta bazı kanser türlerine bile neden olabiliyor!
Mehhat Mehhat
18 Jan 20 - 04:35
Apple ve Microsoft’un ardından Google’ın çatı şirketi Alphabet de 1 trilyon dolarlık değeri aştı. Son bir yılda değerini 250 milyar dolar artıran Alphabet'in değeri dün ABD borsalarında kapanış itibariyle 1 trilyon 2 milyar dolara çıktı.
Mehhat Mehhat
25 Jan 20 - 08:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'de üretilen ürünlere "Made in Turkey" yerine "Made in Türkiye" yazılmasını istemişti. Birçok üretici de bundan sonra ihraç edecekler Türk malı ürünlerinde Made in Türkiye yazmaya karar verdiklerini açıkladılar.

You need to login to comment. LOGIN

If you do not have an account, sign up. REGISTER
Yukarı