Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Mehhat Mehhat
@mehhat | 18 Feb 19 - 22:07

Adaletin Bu Mu Dünya?
Selda Bağcan'dan 'Adaletin bu mu dünya?' şarkısını dinliyorum şuan. Dinlemek yetmedi bir de burada yazayım dedim. Gündelik hayatın derdiyle, stresiyle, acısıyla, yorgunluğuyla ve aklıma gelmeyen daha nice olumsuz tabiriyle insanın içi dolunca patlama yaşıyor bir zaman sonra. İyi de geliyor. Hızla değişen hayat şartlarına adapte olamayan biz aciz insanların bunalım ve stres gibi yeni bulaşıcı psikolojik hastalıklarına derman niteliğinde bu şarkılar. Dinledikçe hüzünleniyor, hüzünlendikçe daha çok dinliyor, dinlemeden de yapamıyoruz. Belki başlı başına bir hastalık bu şarkılar, belki bağımlılık yapan bir uyuşturucu, belki de sadece masum bir ritim. Ama insanın tüylerini diken diken ediyor. Müzik ayrı bir şaheser, sözlerin uyumu apayrı... Gözlerimi kapatıp üst üste 5-6 kez dinleyesim geliyor. Öyle de yapıyorum çoğu zaman.

Siz de bu yazıyı okuduktan sonra bir köşeye çekilin, açın, dinleyin. Ne dediğimi daha iyi hissedeceksiniz. Bazen anlamak yetmiyor çünkü, hissetmek gerekir.

- - - - - - - - - -
Güvenemem Servetime Malıma
Ümüdim Yok Bugün İle Yarına
Toprak Beni De Basacak Bağrına
Adaletin Bu Mu Dünya
Ne Yar Verdin Ne Mal Dünya
Kötülerinsin Sen Dünya
İyileri Öldüren Dünya...

Ne İnsanlar Gelip Geçti Kapından
Memnun Gelip Giden Var Mı Yolundan
Kimi Fakir Kim Ayrılmış Yarinden
Adaletin Bu Mu Dünya
Ne Yar Verdin Ne Mal Dünya
Kötülerinsin Sen Dünya
İyileri Öldüren Dünya

Kimi Mecnun Gibi Dağda Dolaşır
Kimisi De Ölüm Yok Gibi Çalışır
Kimi Meteliksiz Kimi Milyona Karışır
Adaletin Bu Mu Dünya
Ne Yar Verdin Ne Mal Dünya
Kötülerinsin Sen Dünya
İyileri Öldüren Dünya...

1091074

10 Comment
Keremcan Keremcan
18 Feb 19 - 23:14
ALLAH sonumuzu hayır etsin derdi dünya olanın dünya kadar derdi oluyor malesef şükürsüzlük çoğaldı çoğumuz hırsla daha çok para kazanmak daha iyi yasamak herşeyin en iyisini elde etmek için çabalayıp ruhumuzu boş bırakıyoruz maneviyat zayıflıyor bu durumda ..
Zeynep028 Zeynep028
19 Feb 19 - 01:53
Dertliymişsin yahu. Allah sabır ve huzur versin inşallah 😊
Zeynep028 Zeynep028
19 Feb 19 - 01:56
Eskiden hep dinlediğm türküydü bu. Şimdi de dinledikçe veya okudukça o zamanları hatırlarm. Bu şarkılarla büyüyen nesildn zarar gelmez. Şimdiki yeni nesiller gibi hovarda olmadık. Kendi içimizde acımızı yaşıyoruz hep. Gece gece hüzünlendm 😔
Adanalı Yunus Adanalı Yunus
19 Feb 19 - 18:11
Umut fakrin ekmeği, isyan yoksulun ilacı. Acıp dinliyim selda ablayı uzun zamandır dinlememiştim. Hatta link atsaydınız keşke, aramakla uğraşmazdık 😁
Adanalı Yunus Adanalı Yunus
19 Feb 19 - 18:14
Teşekkür etmenize gerek yok 😊
youtube.com/watch?v=wOWzeKVKpXE
İlayda Deniz İlayda Deniz
22 Feb 19 - 14:09
Döktürmüşsün. Keyifle okudum, keşke biraz daha uzun olsaydı yazı. Selda Bağcanı ben de dinlemiyordum uzun zamandır. Bu vesileyle dinelmiş olayım bari. Teşekkürler 😊😊
Mehhat Mehhat
25 Feb 19 - 01:09
Kkerem007 haklısın. Her zaman daha kötüsü olmadığı için şükretmek gerek. Biraz durup sakince bulunduğumuz noktaya bakmak gerek. İşte bu da bazen başımıza kötü bir durum geldiğinde ya da bu şarkı gibi bir şarkı dinlediğinde geliyor insanın aklına.
Mehhat Mehhat
25 Feb 19 - 01:10
zeynep028 cümlemize. Hangimiz bu şarkıları dinleyip dertlenmiyoruz ki. Dertlenmeyen benden uzak dursun. Onu da burdan belirteyim :))
Mehhat Mehhat
25 Feb 19 - 01:11
Adanali-01 Evet link atmak aklıma gelmedi. Biraz bencillik yapıp kendim dinledim sadece. Söz paylaştım ama dinlemek kadar olmaz tabi :)
Link ve yorum için teşekkürler...
Mehhat Mehhat
25 Feb 19 - 01:15
ilaydaa yazarken daha uzunmuş gibi geldi bana. Dinleyerek yazınca zaman farklı mı aktı nedir. :) Ama şarkıyı dinleyince fazla söze gerek kalmıyor zaten. Ben kısa bir yorum yaptım sadece ama Selda Bağcan 21 satırla anlatmış her şeyi zaten. :)
Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı