MSC

İlayda Deniz İlayda Deniz
@ilaydaa | 21 Tem 18 - 00:32

Kadınların özgürlük yolunda aşması gereken engellerin çok daha fazla olduğunu biliyoruz. Bildiğimiz diğer şey ise; bu yoldaki bütün engelleri aşacak gücün hepimizin içinde olduğu… Yaşamak için başkasına ihtiyacın yok, yolda yürümek için korumaya ihtiyacın yok. Kendi problemlerini çöz, başkasına bağımlı olma, özgülüğü yakala!

Potansiyelini fark ettiysen seni durduracak kimse yok! Şarkı söylemek istiyorsan bağıra bağıra söyle, koşmak istiyorsan hiç durma, uçmak istiyorsan yere bakma… Güçlü yönlerini keşfet ve onların üzerine git. Zamanla ne istediğini bilen birine dönüşeceksin ve kendini cesurca ifade edeceksin!

Her defasında daha güçlü ayağa kalkıyorsan ne önemi var ki? Yeniden başlamaktan korkma, başarısız olmaktan çekinme. Hayat senden bir şeyler alıyorsa sen yerine yenisini koy, asla pes etme.

Kendi yolunu çizebildiğin zaman, o yolda çıkan bütün engelleri aşacak cesareti de kendinde bulursun. İnandıklarından, doğrularından ve hedeflerinden vazgeçme. Bu senin yolun, bu senin yolculuğun…

Hayatın senin için sunduğu fırsatlara alıcı gözle bakmaya ve kendi iç sesini dinlemeye başla. İşte o zaman daha cesur karar verebileceksin ve zorlu yollardan daha güçlü geçeceksin.

Bunların hayatına engel olmasına izin verme! Kalıpları yıkacak tek insan sensin, ön yargıları yerle bir edecek tek kişi sensin! El alem ne derse desin; sen güzelsin, sen güçlüsün, sen zekisin ve her şeyi yapabilirsin!

Hayal kurmaktan korkma! Hayallerini istediğin kadar büyütmekte özgürsün, unutma! Eğer hayal etmekten vazgeçmezsen ve inanırsan onlar bir gün senin gerçeklerin olacak.

Başkalarına bakma, kendin gibi ol. Bildiğin yoldan çıkma, bırak onlar senin yolundan ilerlesinler. Doğanda olan gücü kullanmaya başladığın zaman önüne çıkan tüm engelleri aşacaksın.

Kendi dönüşümünü yaptıktan sonra durma. Çevrendekileri de bu dönüşüme dahil et. Diğerleri için ilham kaynağı ol ve insanları harekete geçir. Öncü ol, başkasının da kendini keşfetmesine yardım et.

Kaynak Hürriyet.com.tr

10 Yorum | 9 Beğeni | 187 Tıklanma
Sms Whatsapp


10 Yorum
Nur nur Nur nur
21 Tem 18 - 10:37
Yok öyle bir kadın şuan çünkü toplumsal baskı evin içinde başlıyor ve bu havuz sokak okul iş yeri diye devam ediyor özgürüm istediğimi yapiyorum diyen bir kadının bile ya baba ya koca baskısı vardır eminim. buda ataerkil bir toplum da yaşadığımız için kadının saçı uzun aklı kısa diye geçmişten gelen aşağılayıcı muamele ile rencide olmuş bir toplumda yaşıyoruz
Adanalı Yunus Adanalı Yunus
21 Tem 18 - 11:59
Erkeklere de baskı yok mu sanki. Bu zorba ve umursamaz olanlar dişinda aile erkekleri de ailesinin baskisiyla yaşiyor sonuçta. Tamam kadinlara genel ilarak daha çok baski yapiliyor ama erkeklerde de az değil
Selmacık Selmacık
21 Tem 18 - 17:08
Nur5834 hak veriyorummm 👏👏
Ecemsu Diyebiri Ecemsu Diyebiri
21 Tem 18 - 20:34
Yapmaya izin veriyorlar mı sanki. Bizden güçlüler diye rahat rahat sokağa bile çıkamıyoruz neyin özgürlüğü olacak
İlayda Deniz İlayda Deniz
22 Tem 18 - 18:25
Nur5834 aynen öyle, hayatın her alanında ar bu ama mücadeleye devam. Mücadele etmezsek daha çok baskı olur. Yavaş yavaş evcilleşecekler 😁
İlayda Deniz İlayda Deniz
22 Tem 18 - 18:26
Adanali-01 tamam da aynı şekilde kıyaslamak ne kadar doğru olur ki. Şöyle kaba taslak bakınca bile fark ortada sevgili adanalı
Asil dost Asil dost
23 Tem 18 - 00:14
Özgürlük sokağa çıkmakmı.özünü unutmuş türk kadını.etrafına bir bak nehale gelmiş.sadece zengin koca.zengin sevgili isteyen.açılıp saçılmayı özgürlük sanan.edep, haya diye birşey kalmamış.aile terbiyesi bitmiş. Sokakta otobüste heryerde elinde telefon dünyayla bağlantıyı kesmiş .bumu özgürlüğünüz.
Adanalı Yunus Adanalı Yunus
23 Tem 18 - 01:04
ilaydaa haklisin tabi kadinlara daha fazla kisitlama var ama bunun sebebi eziyet etmek değil korumak. Dışarıda savunmasız oluyor kadınlar
İlayda Deniz İlayda Deniz
25 Tem 18 - 10:22
CCamurr k.bakma da erkekler o konuda çok mu farkli sanki. Kadinlardan çok erkekler telefondan başını kaldırmıyor. İnternetten veya gergerçek hayatta gördüğü her kadına asılan, taciz eden erkekler aslını hiç kaybetmemiş nasilsa. Hangi siteye kaydolursak kaydolalim 1 saat içinde yüzlerce erkekten cinsel içerikli mesajlar geliyor. Gerçek hayatta yolda yürürken, markete gidip gelirken bile laf atıyor taciz ediyorsunuz. Sizin yaptığınız çok normal oluyor da kadınlat mı özünü kaybetmiş oluyor?
İlayda Deniz İlayda Deniz
25 Tem 18 - 10:24
CCamurr sizin özünü kaybetmiş kadınlar dediğiniz sabahtan akşama kadar evden çıkmayan ve internete girmeyen kadınlar mı? K.bakmayın ama siz köle arıyorsunuz, kadın değil. Madem öyle sizin internette ne işiniz var, siz neden sokaklarda rahat rahat dolaşabiliyor ve istediğiniz kadına laf atabiliyorsunuz. Yok öyle dünya!

Yorum yapabilmek için: GİRİŞ YAP

Hesabın yoksa: KAYIT OL


Diğer Paylaşımları