Haber,sohbet,sağlık,hikaye,MSC

Anıl Çağlıyan Anıl Çağlıyan
@anilcagliyan | 31 Mar 20 - 17:53

Matbaa Ne Yapar?

Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğumuz hizmetlerden birisi de baskı işleri oluyor. Özellikle reklam ve pazarlama alanında matbaalar büyük fayda sağlıyor. Hediyelik eşyalardan reklam araçların kadar birçok ürün grubunu barındıran matbaaların faaliyet alnı sürekli genişliyor. Peki, en genel tanımla matbaa ne iş yapar?

Bir meslek kolu gibi görülse de aslında matbaa bir sistemin, teçhizatın adıdır. Bu sistem sayesinde her türlü resmi, grafiği, yazıyı ya da şekli, sınırsız ürün üzerine basabiliriz. Sınırsız diyorum çünkü kupa, kâğıt, elbise, tshirt, kalem, şapka, defter, takvim gibi yüzlerce ürüne baskı yapılabiliyor. Yani matbaa ne iş yapar dendiğinde en özet ifade baskı diyebiliriz.
Matbaa Hangi Ürünleri Kullanır?

Faaliyet konusu ne olursa olsun tüm markaların sektörde tutunabilmek için yapacakları iki şeyde birisi kaliteyi sağlamak, ikincisi ise reklama pay ayırmaktır. Afiş, poster gibi tanıtım araçlarının yanında promosyon ürünler bastırarak markanın bilinirliği arttırılmalıdır. Bu anlamda, matbaa ne iş yapar konusunu netleştirdiğimize göre matbaanın hangi ürünleri kullandığını da söyleyebiliriz:
• Kartvizit, afiş, broşür, el ilanı ve tanıtım kartı gibi reklam araçları
• Katalog, dergi, ajanda, dosya gibi kurumsal kimlik ürünleri
• Fatura, irsaliye, sipariş formu gibi markanın ticari belgeleri
• Kalem, bloknot, cepli dosya, antetli kâğıt gibi kırtasiye malzemeleri
• Saat, takvim ve şapka genel kullanıma yönelik promosyon ürünleri
• Tshirt, pantolon ya da eldiven gibi markayı taşıyan tekstil malzemeleri

www.istanbulofset.net/

#matbaa

Matbaa Ne Yapar?  Günlük hayatta en çok ihtiyaç
01695

Yorumlar kapalıdır.Other Shares

Recent SharesYukarı